رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: خبر حرکت تحسین برانگیز امام جمعه شهر خرمشهر، باز در دلمان قند آب کرد و هم قدردانی ویژه رهبری که در جای خود جای تحلیل و بازاندیشی دارد. به معنای خاص باید گفت؛ کار “امام هفته خرمشهر” عصبانیت دشمنانمان را درآورد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از رسا، در دنیا یک عده آدم وجود دارند که پیشرو هستند و دیگران را با خودشان همراه می کنند. البته هم در کار خوب و هم در کار بد آدم پیشرو داریم. آن هایی که به اصطلاح قرآن کریم، ائمه کفر هستند پیشروهای بدی هستند که به فرموده قرآن کریم به دلیل عهدشکنی باید با آنها پیکار کرد.

پیشروهایی هم در عالم وجود دارند که حاضرند خودشان جان دهند تا دیگران هدایت شوند و یا حیثیتشان حفظ شود. این انسان ها در اصطلاح ائمه هدایت نامیده می شوند. نمونه بارز آنان پیشوایان دین هستند که حتی خون قلبشان را برای هدایت و حفظ از گمراهی بشریت فدا می کنند.

در طول تاریخ این گونه انسان ها وجود دارند و امروز نیز پا در رکابان ائمه هدایت دین، انسان هایی هستند که پیش روی خوبی ها هستند حتی با وجود همجه ها و تهمت ها.

چندی است که بحث ائمه جمعه در سراسر کشور، با خبرهای خوشحال کننده و بعضا غم انگیز در فضای مجازی دست به دست می شد. برای بعضی رفتارهایشان قند در دلمان آب می شد و برای برخی از آن ها هرچند خیلی کم، دلمان می سوخت و ناراحتی حاصلمان می شد.

اما باید گفت که واقعا بیشتر امامان جمعه ثابت کردند که نه تنها امام جمعه هستند بلکه امام کل هفته هستند. یکی به میان مردم می رود و با مترو و اتوبوس عادی رفت و آمد می کند و دیگری نرده های جلویی نماز جمعه را بر می چیند. یکی خودش به نانوایی و بین مردم می رود و دیگری دست به جوش، جوشکاری می کند.

آری! پیش روهایی که امروز، امام کل هفته ما هستند و پیش رو بودن را با پیش روندگی عجین کردند.

خبر حرکت تحسین برانگیز امام جمعه شهر خرمشهر، باز در دلمان قند آب کرد و هم قدردانی ویژه امام خامنه ای که در جای خود جای تحلیل و بازاندیشی دارد. به معنای خاص باید گفت؛ کار “امام هفته خرمشهر” عصبانیت دشمنانمان را درآورد. کمک به مردمی که مجاهدانه در راه حفظ اسلام جانانه جنگیدند و حالا امروز از بی آبی رنج می برند.

بی آبی که بیشتر نه به خاطر نبودن آب بلکه جنگ رسانه ای است که می خواهد خودی را به جان خودی بیاندازد.

حجت الاسلام موسوی فرد پا به پای بچه های جهادگر سپاه و بسیج، در گرمای ۵۰ درجه ای خرمشهر مشغول کمک و جوشکاری خط لوله آب طرح غدیر شد.

البته به در می گوییم تا دیوار بشنود. چقدر دلمان می خواست یکی از وزرایمان هرچند به صورت نمادین این کار را انجام می داد تا دلگرمی باشد برای مردم خوزستان.

حال که بچه های قرارگاه خاتم کار طرح غدیر را دارند به اتمام می رسانند، قرار است وزیر محترم نیرو برای افتتاح آن جا بروند. ای کاش زودتر آن جا برود تا سختی کار جهادی را از نزدیک روی دوش بچه ها ببیند.

باید این امامان جمعه را روی سر گذاشت و از آن ها تقدیر کرد. هستند امامان جمعه مناطق مختلف در کشور که بدون رسانه ای شدن، در حال کار جهادی هستند، از اردبیل و تبریز و رشت و خرمشهر بگیر تا بخش های مختلف کشور.

از اینجا به عنوان یک نویسنده رسانه ای از تمامی طلاب عزیز و دست به قلم ها و فعالین فضای مجازی و رسانه ای می خواهم تا به مردم اینگونه خدمت ها برسانند تا در مقابل شانتاژ و حمله رسانه ای دشمنان، ما هم حمله کنیم.

دوران دفاع گذشت، الان وقت حمله است، کار فرهنگی حمله می خواهد،‌ اگر یکی بزنند ده تا می خورند.

درباره وضعیت خرمشهر و روشنگری و مطالبه گری به حق مردم، همان حمله رسانه ای به همجه های دشمن است که باید به روز و سریع اتفاق بیفتد.

در پایان درود می فرستیم بر ائمه جمعه پیشرو و شهید، که حق نمایندگی امام و ولی فقیه زمان را ادا کردند.

محمدمهدی مرادی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها