رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از حضور ۱۹ هزار و ۲۷۴ نفری داوطلبان استان در پنجمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد.

به گزارش صریر از تبریز، داوود بهبودی صبح روز جمعه در حاشیه بازدید از یکی از حوزه‌های برگزارکننده آزمون استخدامی استان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز ۱۵ تیرماه سال ۹۷ پنجمین آزمون استخدامی دولت در ۲۰ حوزه امتحانی استان همزمان با کل کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: در آذربایجان‌شرقی، حدود ۱۹ هزار و ۲۷۴ نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند که میزان استخدام حاصل از آن، ۵۴۴ نفر خواهد بود که از این تعداد بیش از ۵۰۰ نفر در آموزش و پرورش و بقیه در ادارات راه و شهرسازی، محیط زیست و اوقاف جذب می‌شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: تعداد ۲۵۰ نفر از پذیرفته‌شدگان را آقایان و ۲۴۴ نفر را نیز خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

بهبودی یادآور شد: طبق ضوابط و مقررات استخدامی کشور، ایثارگران از سهمیه ۳۰ درصدی و معلولان نیز از سهمیه ۳ درصدی برای استخدام برخوردار هستند؛ در مجموع ۳۳ درصد پذیرفته‌شدگان به سهمیه خاص و مابقی به داوطلبان عمومی و آزاد اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: نتایج این آزمون نیمه دوم امسال توسط سازمان سنجش اعلام  و پس از آن بقیه تشریفات استخدام پذیرفته‌شدگان انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها