رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مدیرکل تأمین اجتماعی، توسعه خدمات غیر حضوری همگام با توسعه شعب تابعه را از اقدامات موثر سازمان در جهت تسهیل امور مخاطبین در طی سالهای اخیر دانست و گفت، در حال حاضر بیش از ٨٠ درصد خدمات مرتبط با مشتریان به صورت الکترونیکی انجام می شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در استان پراخت و اظهار داشت: مطالبات معوق سازمان تأمین اجتماعی از کارگاه‌های تحت پوشش بالغ بر ۵٣٠ میلیارد تومان است.

وی، از وصول ٢۵۶٧ درخواست بخشودگی جرائم از دهم اردیبهشت ماه لغایت دهم تیر ماه ٩٧، در قالب قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب خبر داد و افزود: بر این اساس ١٩١ میلیارد تومان از بدهی های معوق کارگاههای مشمول قانون تأمین اجتماعی، تقسیط و بالغ بر ۵٢ میلیارد تومان از جرائم تأخیر پرداخت حق بیمه مشمول بخشودگی شده اند.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان، با تأکید بر نقش سازمان تأمین اجتماعی در جهت تحقق شعار سال، اقدامات سازمان در جهت بهبود فضای کسب و کار را تشریح کرد و اذعان داشت: تسهیل صدور کارت بازرگانی، تسهیل بازرسی از دفاتر قانونی با بازرسی از دفاتر مربوط به آخرین سال مالی، تقسیط بلند مدت بدهی های کارفرمایان مدیون و نیز اجرای بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت بهبود فضای کسب و کار بوده است.

سمساری همچنین با تأکید بر اینکه رابطه معناداری میان اشتغال و توسعه تأمین اجتماعی وجود دارد، تأمین اجتماعی پایدار را پیش نیاز دستیابی به عدالت اجتماعی دانست و تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی همعرض با دستگاههای فرهنگی و رسانه ای در این حوزه نقش آفرینی نموده و قطعا عزم سازمان بر این است که با استفاده از پتانسیلهای موجود، در جهت تحقق شعار سال گام بردارد.

وی از اجرای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما در راستای تحقق بسته های رونق تولید و اشتغال در استان همگام با سراسر کشور خبر داد و گفت: کارگاه های تولیدی و خدماتی که دارای مجوز فعالیت معتبر از مراجع رسمی کشور بوده و حداقل دارای دو نفر نیروی کار تحت پوشش بیمه باشند، می توانند با بکارگیری بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره سپری شده است، مطابق ضوابط مقرر، از ٢٠ درصد معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار شوند.

پرداخت ٢٢٠٠ میلیارد تومان از تعهدات بلند مدت اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی

مدیر کل تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه ٢٨ شعبه اصلی، ٧ شعبه اقماری و ٨ کارگزاری رسمی به ارائه خدمات به ذینفعان در سطح استان اشتغال دارند، اذعان داشت: بالغ بر ۶٧٨ بیمه شده اصلی و ١۶٧ نفر مستمری بگیر و بازنشسته تحت پوشش تأمین اجتماعی استان می باشند و طی سال ٩۶ از بابت تعهدات بلند مدت، شامل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران، ٢٢١۵ میلیارد تومان در استان هزینه شده که این رقم در سه ماهه اول سال ٩٧ بالغ بر ۵۶۴ میلیارد بوده است.

وی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان را نیز ١٢ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ماهانه ١۴ میلیارد تومان از بابت مقرری به مشمولین بیمه بیکاری پرداخت می گردد.

٨٠ درصد خدمات مشتریان به صورت الکترونیکی ارائه می گردد

مدیر کل تأمین اجتماعی، توسعه خدمات غیر حضوری همگام با توسعه شعب تابعه را از اقدامات موثر سازمان در جهت تسهیل امور مخاطبین در طی سالهای اخیر دانست و گفت: در حال حاضر بیش از ٨٠ درصد خدمات مرتبط با مشتریان به صورت الکترونیکی انجام می گردد.

وی ارائه لیست حق بیمه، ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی، صدور برگ پرداخت حق بیمه، مشاهده سوابق بیمه شدگان و مشاهده احکام و فیش حقوقی مستمری بگیران را از جمله خدمات غیرحضوری سازمان عنوان کردو افزود: با تکمیل پروژه پرونده الکترونیک و نیز تعمیم نسخه درمانی الکترونیکی به مراکز غیر ملکی سازمان، حلقه خدمات غیر حضوری سازمان تکمیل و شاهد تحولی بنیادین در خدمات سازمان خواهیم بود.

سمساری، با بیان اینکه میز خدمت در جهت ارائه خدمات کمی و کیفی سریع و آسان به مخاطبین در تمامی شعب تابعه استان مستقر شده است، اذعان داشت: سیستمهای سنتی ارائه خدمات در حال حاضر پاسخگوی مراجعین نبوده و لذا سازمان تأمین اجتماعی ضمن حذف فرآیندهای زائد اداری و ادغام فرآیندهای مشابه و فاقد ارزش افزوده، غنی سازی شغلی کارکنان و تربیت نیروی کار چند پیشه را در دستور کار قرار داده و در جهت مدیریت تفویض اختیار و ارائه خدمات با ساختار فرآیند گرا، گام بر می دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها