رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۸ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 24 February

صریر: نیکنامی از تخصیص ١٠ میلیارد تومان به حوزۀ خرید دستگاه های پزشکی خبر داد و افزود: راه اندازی سه دستگاه رادیولوژی دیجیتال شیماتسو و بهره برداری سی تی آنژیو ١٢٨ اسلایس بیمارستان استاد عالی نسب با ارزش واقعی ٩ میلیارد تومان انجام شده که دستگاهی با این کیفیت در شمالغرب کشور نوید ارائه خدماتی بهینه برای ذینفعان را می دهد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، جمال الدین نیکنامی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی امروز در  نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز،  با اشاره به وجود ۴٠٠ تخت در بیمارستان های استاد عالی نسب و  ٢٩بهمن تبریز مجموع تختهای ویژه را ۴٨  تخت عنوان کرد و گفت: با ٣ درمانگاه در شهر تبریز و ٩درمانگاه در شهرستانهای استان به جمعیت استان آذربایجان شرقی در حال ارائه خدمات هستیم.

نیکنامی، عملکرد مدیریت درمان در سال ٩۶ را بالغ  بر ٩٧٠ میلیارد تومان با سهم درمان مستقیم ٢٨٠ میلیارد تومان و درمان غیر مستقیم ۶٩٠ میلیارد تومان ارزیابی کرد و افزود: با تلاش مسئولین ذیربط بخشی از مطالبات طرف های قرارداد پرداخت شده است.

مدیر درمان استان با تقسیم بندی اقدامات به کمّی و کیفی از تخصیص ١٠ میلیارد تومان به حوزۀ خرید دستگاه های پزشکی خبر داد و افزود: راه اندازی سه دستگاه رادیولوژی دیجیتال شیماتسو و بهره برداری سی تی آنژیو ١٢٨ اسلایس بیمارستان استاد عالی نسب با ارزش واقعی ٩ میلیارد تومان انجام شده که دستگاهی با این کیفیت در شمالغرب کشور نوید ارائه خدماتی بهینه برای ذینفعان را می دهد و با افتتاح رسمی آن در هفتۀ تأمین اجتماعی از اعمال تهاجمی تشخیصی نظیر آنژیوگرافی کاسته خواهد شد.

وی پروژه حذف دفترچه در قسمت بستری و سرپایی تمامی مراکز درمانی ملکی و ارائه تمامی خدمات موجود از طریق کدملی و همچنین ایجاد سیستم LDR بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت را بعنوان اقداماتی درخور توجه یاد کرد و گفت: تشکیل پرونده برای بیماران مزمن تحت پوشش سازمان و راه اندازی سیستم ارجاع به مراکز ملکی از شهرستانهای تابعه نیز از جمله اقدامات سال٩۶ محسوب می شود.

نیکنامی با اشاره به افتتاح ساختمان جدید درمانگاه تخصصی بیمارستان ٢٩بهمن، از پیشرفت ٣۵درصدی عملیات ساخت مرکز بهداشتی و درمانی شهرستانهای عجب شیر و ١٠ درصدی ملکان  مجموعاً با اعتبار ١۴ میلیارد تومان، افتتاح درمانگاه هشترود در ایام الله دهۀ فجر سالجاری و تصویب احداث درمانگاه بستان آباد خبر داد و افزود: در راستای استقرار عدالت اجتماعی و بهره مندی تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران از خدمات درمانی سازمان تمامی درمانگاههای شهرستانهای استان از تک شیفته به دوشیفته ارتقاء پیدا کرده اند و بر اساس همین چشم انداز در تلاشیم شهرهای دیگر استان همچون اسکو، سهند، صوفیان، هریس و کلیبر نیز درمانگاه داشته باشند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان، همچنین با اشاره به تمدید اعتبارگواهینامه مدیریت کیفیت iso٩٠٠١:٢٠١۵  در ستاد مدیریت درمان و درمانگاههای تابعه و اخذ رتبه های اول و دوم اعتباربخشی توسط بیمارستانهای تامین اجتماعی استان؛ راه اندازی سیستم pacs در بیمارستان ٢٩بهمن و امکان رویت اقدامات تشخیصی در تمامی مونیتورها از جمله ایستگاههای پرستاری و محیطهای خارج از بیمارستان توسط پزشکان را زمینه ای برای تسریع روند تشخیص و درمان بموقع بیماران و همچنین بایگانی و بازیابی اطلاعات با قابلیت اتصال به His عنوان کرد.

نیکنامی راه اندازی سیستم بازیافت فاضلاب بیمارستان استاد عالی نسب در راستای تصفیه ۴٠٠متر مکعب آب روزانۀ مصرفی که قابلیت تأمین آب فضای سبز بیمارستان را دارد از جمله اقدامات درخور توجه مطرح نموده و اذعان داشت، حتی شهرداری منطقه راغب عقد قرارداد جهت استفاده از آب تصفیه شده می باشد.

وی همچنین در خصوص احداث بیمارستان ٣٢٧ تختخوابی خاوران خاطرنشان کرد: با توجه به وجود مشکلات بانکهای جهانی و عدم امکان حضور شرکتهای خارجی؛ تصمیم به احداث ساختمان بیمارستان توسط شرکت خانه سازی گرفته شده است که نقشه های فاز ١ و ٢ در حال انجام می باشد و یک هفته بعد از حل امورات مربوط به سند و واگذاری زمین مذکور، عملیات احداث آغاز خواهد گردید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها