رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: هیأت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از رسا، مرتضی شفیعی، مدیر خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی در این دیدار صمیمی به ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این تشکل رسانه‌ای پرداخت و اظهار داشت: تمامی اهداف و برنامه‌های خانه مطبوعات منطبق بر مفاد اساسنامه و در تعامل با معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

وی با اشاره به اهداف مشترک خانه مطبوعات و رسانه ملی در جهت اعتلای اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بر ارتقای رسانه‌ای میان این تشکل رسانه‌ای و شبکه سهند تأکید کرد و گفت: گسترش تعاملات و تقویت اشتراکات می‌تواند تحقق رسالت خطیر رسانه‌ای دو مجموعه را تحقق بخشد.

شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: به همین مناسبت ویژه برنامه‌های مختلفی از سوی خانه مطبوعات پیش بینی شده است که در قالب جشنواره و نمایشگاه مطبوعات، کارگاه‌های مختلف آموزشی، نشست‌های هم‌اندیشی و مشورتی، مسابقات فرهنگی ورزشی و … پیگیری می شود.

مدیر خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی در پایان خواستار مشارکت صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در برگزاری هر چه باشکوه‌تر نمایشگاه مطبوعات استان در پاییز امسال شد و گفت: این رویداد مهم رسانه‌ای قرار است همزمان با نمایشگاه کتاب در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شود.

همچنین اسد فلاح، رییس هیأت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی در سخنانی با تأکید بر اهمیت گسترش تعاملات مشورتی میان دو مجموعه اظهار داشت: بهره‌مندی از کارشناسان و نخبگان رسانه‌ای در برنامه‌های تولیدی صدا و سیمای استان اهمیتی دوچندان نسبت به گذشته دارد.

سیدمحسن لطیفی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی نیز با تقدیر از پیگیری مطالبات اهالی رسانه از سوی هیأت مدیره خانه مطبوعات استان گفت: صدا و سیما جدا از مطبوعات و فعالان رسانه‌ای استان نیست و همه یک هدف مشترک را پیگیر هستیم.

وی با بیان این‌که به دنبال حداکثری با خانه مطبوعات استان هستیم، گفت: استمرار چنین جلساتی و نقد برنامه‌های متقابل می‌تواند در ارتقای کیفی تولیدات و جلب رضایت مخاطبان تأثیر مثبت داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها