رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: صادق‌زاده با بیان این‌که بسیاری از دست اندرکاران صنعت معتقدند در شرایط فعلی کارخانه ماشین سازی تبریز می تواند نفش مهم و پررنگی را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی داشته باشد، گفت: وضعیت نابسامان کنونی کارخانه ماشین سازی تبریز همه را نگران کرده است.

به گزارش صریر از تبریز، کریم صادق زاده، دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که هنوز اندک زمانی از واگذاری جدید کارخانه ماشین سازی تبریز نمی گذرد، ارایه طرح تحقیقوتحفص از این واگذاری جای تامل بسیاری دارد، اظهار داشت: کارخانه ماشین سازی تبریز با بیش از ۴ دهه سابقه فعالیت در عرصه تولید به عنوان مادر صنعت آذربایجان شناخته شده و با تولیدات منحصر بفرد خود منشا اشتغالزایی و تولید در کشور بود اما از زمانی که دولت با اجرای نادرست سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی واگذاری این کارخانه را در دستور کار خود قرار داده دچار مشکل شده است.

وی با اشاره به شایعات متعدد در مورد بازداشت مالک جدید، استعفای مدیرعامل و جند تن از اعضای هیأت مدیره کارخانه ماشین سازی تبریز که به گوش می رسد، اظهار داشت: هنوز در مورد واگذاری این کارخانه، رعایت موارد قانونی از جمله قانون تجارت و نیز مسایل مرتبط با کارگران هنوزشفاف نشده اگر هم شفاف است برای آقایان مشخص شده است اما برای دلسوزان صنعت استان و کشور هنوز قطعیت نیافته است.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز با بیان اینکه بسیاری از دست اندرکاران صنعت معتقدند در شرایط فعلی اقتصاد کشور کارخانه ماشین سازی تبریز می تواند نفش مهم و پررنگی را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی داشته باشد گفت: وضعیت نابسامان کنونی کارخانه ماشین سازی تبریز همه را نگران کرده و باید مقامات عالی استان، استاندار محترم آذربایجان شرقی  با تشکیل کمیته ویژه ای در قالب کمیته کارگری اجرایی موقت ، پیگیری تولید و فعالیت در این کارخانه را دردستور کار قرار دهند.

صادق زاده با اعلام آمادگی خانه کارگر آذربایجان شرقی و سایر تشکل های کارگری استان برای همکاری با اعضای کمیسیون کارگری مستقر در فرمانداری تبریز در این راستا خاطرنشان کرد: تشکیل و فعال کردن کارخانه جهت از جلوگیری از هرگونه عواقب بعدی در این شرایط بسیار ضروری است، چراکه وقتی کارگران سایر واحدهای تولیدی، رکورد فعالیت در صنعت مادر استان را آنهم فقط  تنها به دلایل سوء مدیریتی می بینند انگیزه خود را برای فعالیت بیشتر از دست می دهند

وی با درخواست از دکتر خدابخش استاندار آذربایجان شرقی که خود سابقه مدیریت  ماشین سازی تبریز را در زمان دولتی بودن آن را داشته است، جهت تسریع و تشکیل جلسه اقدام  فوری برای این امر گفت: اینکه می بینیم به غیر از آقایان دکتر محمد حسین فرهنگی، دکتر اسماعیل سعیدی دکتر بیگی سه نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، آقای علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات و آقای احمد امیرامیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم نیز نامه تحقیق و تحفص را از این واگذاری امضا کرده اند نشان از حساسیت این موضوع دارد.

صادق زاده تأکید کرد: اگر به هشدارهای جامعه کارگری در مورد اهلیت مالکان جدید از هر لحاظ در واگذاری ها توجه لازم می شد شاهد بروز چنین مسایلی نبودیم  همانگونه که در واگذاری دو بار پیش از آن در کارخانه ماشین سازی تبریز دیدیم

وی افزود: منظور ما از اهلیت بحث بر سر این است که کسی مالک کارخانه شود که بتواند کارخانه را اداره و مدیریت کند و سرمایه هیچ کس به خطر نیافتد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها