رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June

صریر: نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: اینکه ادعا داشته باشیم و در مورد هر چیزی نظری بدهیم، نشان از جهالت فرد است.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از شبستان، مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در همایش ملی سوادآموزی و توسعه مهارت‌ها که در مجتمع فرهنگیان تبریز برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی داشته اما در حال حاضر آرمان‌های انقلاب این نبود که مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان این‌که برخلاف ادعاهایی که در برخی عرصه‌ها داشته‌ایم، شاهد عملکردی درست نبوده ایم، خاطرنشان کرد: متاسفانه آن چیزی را که مدعی بودیم؛ در عمل نشان ندادیم که این موضوع نشان از ناآگاهی است.

نماینده مردم تبریز در مجلس با تأکید بر این‌که باید نقشه راه برای حرکت درست در جامعه تدوین شود؛ تصریح کرد: هنوز هم که هنوز است نمی‌دانیم چه باید بکنیم؛ باید با استرانژی واحد و اصولی حرکت کنیم.

پزشکیان با بیان این‌که فرهنگ اذعان به ندانستن در مسائلی که نسبت به آن اشراف نداریم، باید در جامعه رایج شود، گفت: گاهی سؤالاتی از بنده می‌شود که به صراحت می‌گویم؛ نمی‌دانم، البته این نمی‌دانم گفتن بنده انتقادات زیادی را به دنبال داشته است.

نایب رئیس مجلس با بیان این‌که معتقدم باید هر کاری را متخصص خودش انجام دهد، افزود: نمی‌دانم چرا برخی‌ در جامعه در مورد هر چیزی اظهارنظر کرده و حرفی برای گفتن دارند.

وی با تأکید بر این‌که جرأت اذعان به ندانستن در بسیاری از مدعیان وجود ندارد، گفت: اینکه ادعا داشته باشیم و در مورد هر چیزی نظری بدهیم، نشان از جهالت فرد است و تبعات این جهالت وضعیت کشور می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها