رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: اینکه ادعا داشته باشیم و در مورد هر چیزی نظری بدهیم، نشان از جهالت فرد است.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از شبستان، مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در همایش ملی سوادآموزی و توسعه مهارت‌ها که در مجتمع فرهنگیان تبریز برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی داشته اما در حال حاضر آرمان‌های انقلاب این نبود که مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان این‌که برخلاف ادعاهایی که در برخی عرصه‌ها داشته‌ایم، شاهد عملکردی درست نبوده ایم، خاطرنشان کرد: متاسفانه آن چیزی را که مدعی بودیم؛ در عمل نشان ندادیم که این موضوع نشان از ناآگاهی است.

نماینده مردم تبریز در مجلس با تأکید بر این‌که باید نقشه راه برای حرکت درست در جامعه تدوین شود؛ تصریح کرد: هنوز هم که هنوز است نمی‌دانیم چه باید بکنیم؛ باید با استرانژی واحد و اصولی حرکت کنیم.

پزشکیان با بیان این‌که فرهنگ اذعان به ندانستن در مسائلی که نسبت به آن اشراف نداریم، باید در جامعه رایج شود، گفت: گاهی سؤالاتی از بنده می‌شود که به صراحت می‌گویم؛ نمی‌دانم، البته این نمی‌دانم گفتن بنده انتقادات زیادی را به دنبال داشته است.

نایب رئیس مجلس با بیان این‌که معتقدم باید هر کاری را متخصص خودش انجام دهد، افزود: نمی‌دانم چرا برخی‌ در جامعه در مورد هر چیزی اظهارنظر کرده و حرفی برای گفتن دارند.

وی با تأکید بر این‌که جرأت اذعان به ندانستن در بسیاری از مدعیان وجود ندارد، گفت: اینکه ادعا داشته باشیم و در مورد هر چیزی نظری بدهیم، نشان از جهالت فرد است و تبعات این جهالت وضعیت کشور می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها