رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: خانه احزاب آذربایجان شرقی با تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای شورای اجرایی و بازرسان اصلی و علی البدل آغاز به کار کرد.

به گزارش صریر از تبریز، اساسنامه خانه احزاب آذربایجان شرقی در مجمع عادی نوبت اول با حضور نمایندگان ۳۴ حزب و تشکل سیاسی در ۶ فصل، ۳۴ ماده و ۳۱ تبصره به تصویب رسید.
در ادامه بر مبنای اساسنامه ۱۱عضو شورای اجرایی، یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل نخستین دوره فعالیت خانه احزاب استان آذربایجان شرقی از دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا به شرح زیر انتخاب شدند.
در این نشست ۵ نفر نماینده احزاب و تشکل های اصلاح طلب از بین خود این تشکل ها متشکل از جعفر تقوی از حزب اتحاد و ملت، حسن پورعظیم(نیک) از مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی، اکرم خیرخواه از جمعیت زنان مسلمان نواندیش، حمیدرضا ایلخانی از حزب مردم سالاری و علی فرضعلیزاده از انجمن اسلامی معلمان انتخاب شدند.
انتخاب ۵ نفر نماینده احزاب و تشکل های اصولگرا از بین خود این تشکل ها شامل اصغر نعلبندپور از جمعیت ره پویان انقلاب اسلامی، رحمان جهانی از جمعیت موتلفه اسلامی، محمد ساعی از جمعیت حامیان انقلاب اسلامی، جوادعباسعلیزاده از جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و علی واعظی از کانون تربیت اسلامی از دیگر بخش های این نشست بود.
در نشست آغاز به فعالیت خانه احزاب آذربایجان شرقی همچنین مهندس سعید پورشریفی از سازمان عدالت و آزادی با رای مشترک همه احزاب حاضر به عنوان نفر یازدهم انتخاب شد.
همچنین با رای مشترک همه احزاب و تشکل های سیاسی حاضر در این نشست، رضا عظیم آذری از حزب اسلامی کار به عنوان بازرس اصلی و یداله جعفری از جامعه اسلامی کارگران به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.
بر این اساس خانه احزاب استان آذربایجان شرقی نهادی مدنی، غیردولتی دارای شخصت حقوقی مستقل، متشکل از نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی پروانه دار بوده و با هدف تلاش در جهت ایجاد فضای سالم و قانونمند سیاسی و تعمیق بینش سیاسی، ارتقاء و گسترش فرهنگ حزبی و فعالیت گروهی در جامعه در راستای اجرای اصل ۲۶ قانون اساسی فعالیت می کند.
اهتمام جهت تأمین امنیت فعالیت های سیاسی و نهادینه کردن آن در استان، تقویت روحیه تعاون و همکاری میان احزاب و گروه های سیاسی، اهتمام جهت تقویت بنیه مالی احزاب در چارچوب قوانین، دفاع از حقوق قانونی احزاب، حمایت علمی، آموزشی و اطلاع رسانی از احزاب، تلاش برای حاکمیت ضوابط قانونمند بر رقابت های سیاسی و پذیرش داوری بین احزاب و گروه های سیاسی از دیگر رئوس اساسنامه خانه احزاب آذربایجان شرقی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها