رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June

صریر: خانه احزاب آذربایجان شرقی با تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای شورای اجرایی و بازرسان اصلی و علی البدل آغاز به کار کرد.

به گزارش صریر از تبریز، اساسنامه خانه احزاب آذربایجان شرقی در مجمع عادی نوبت اول با حضور نمایندگان ۳۴ حزب و تشکل سیاسی در ۶ فصل، ۳۴ ماده و ۳۱ تبصره به تصویب رسید.
در ادامه بر مبنای اساسنامه ۱۱عضو شورای اجرایی، یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل نخستین دوره فعالیت خانه احزاب استان آذربایجان شرقی از دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا به شرح زیر انتخاب شدند.
در این نشست ۵ نفر نماینده احزاب و تشکل های اصلاح طلب از بین خود این تشکل ها متشکل از جعفر تقوی از حزب اتحاد و ملت، حسن پورعظیم(نیک) از مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی، اکرم خیرخواه از جمعیت زنان مسلمان نواندیش، حمیدرضا ایلخانی از حزب مردم سالاری و علی فرضعلیزاده از انجمن اسلامی معلمان انتخاب شدند.
انتخاب ۵ نفر نماینده احزاب و تشکل های اصولگرا از بین خود این تشکل ها شامل اصغر نعلبندپور از جمعیت ره پویان انقلاب اسلامی، رحمان جهانی از جمعیت موتلفه اسلامی، محمد ساعی از جمعیت حامیان انقلاب اسلامی، جوادعباسعلیزاده از جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و علی واعظی از کانون تربیت اسلامی از دیگر بخش های این نشست بود.
در نشست آغاز به فعالیت خانه احزاب آذربایجان شرقی همچنین مهندس سعید پورشریفی از سازمان عدالت و آزادی با رای مشترک همه احزاب حاضر به عنوان نفر یازدهم انتخاب شد.
همچنین با رای مشترک همه احزاب و تشکل های سیاسی حاضر در این نشست، رضا عظیم آذری از حزب اسلامی کار به عنوان بازرس اصلی و یداله جعفری از جامعه اسلامی کارگران به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.
بر این اساس خانه احزاب استان آذربایجان شرقی نهادی مدنی، غیردولتی دارای شخصت حقوقی مستقل، متشکل از نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی پروانه دار بوده و با هدف تلاش در جهت ایجاد فضای سالم و قانونمند سیاسی و تعمیق بینش سیاسی، ارتقاء و گسترش فرهنگ حزبی و فعالیت گروهی در جامعه در راستای اجرای اصل ۲۶ قانون اساسی فعالیت می کند.
اهتمام جهت تأمین امنیت فعالیت های سیاسی و نهادینه کردن آن در استان، تقویت روحیه تعاون و همکاری میان احزاب و گروه های سیاسی، اهتمام جهت تقویت بنیه مالی احزاب در چارچوب قوانین، دفاع از حقوق قانونی احزاب، حمایت علمی، آموزشی و اطلاع رسانی از احزاب، تلاش برای حاکمیت ضوابط قانونمند بر رقابت های سیاسی و پذیرش داوری بین احزاب و گروه های سیاسی از دیگر رئوس اساسنامه خانه احزاب آذربایجان شرقی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها