رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء:

20 پروژه بزرگ و مهم در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود

صریر: سردار عبداللهی با بیان این‌که هم اکنون ۲۰ پروژه بزرگ و مهم در استان آذربایجان‌شرقی به همت قرارگاه خاتم اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: ۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم و بیش از ۱۲۰۰ دستگاه ماشین آلات در این پروژه ها فعال است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، سردار عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاءدر جریان بازدید از پروژه‌های در حال اجرای قرارگاه در تبریز؛ به دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی و دیگر مسؤولان استانی رفت و با تأکید بر همت عالی سپاه در عرصه‌های سازندگی اظهار داشت: عمران و آبادانی ایران اسلامی را وظیفه خود می دانیم.

وی ادامه داد: ورود قرارگاه خاتم الانبیاء به عرصه عمران و آبادانی کشور پس از پایان جنگ تحمیلی آغاز شد و امروز هر کجایی که نیاز مردم باشد، به عنوان یک وظیفه انقلاب ورود خواهیم کرد، در همین شرایط سخت امروز که کشور با آن مواجه است با تمام توان پروژه های مهمی را در سراسر کشور اجرا می کنیم.

سردار عبداللهی تصریح کرد: در شرایطی که شاهد تحریم‌های ظالمانه آمریکا و لگدزنی ترامپ دیوانه به توافق بین‌المللی برجام هستیم، فرصتی دوباره پیش آمده تا با بهره مندی از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور به سمت خودکفایی حرکت کنیم، لازمه این امر همدلی و همراهی همه مردم و مسؤولان است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ادامه داد: از زمانی که تحریم‌ها شروع شد، بسیاری از کارهای که در اختیار کشورها و شرکت های بزرگ خارجی بود، به دست خود مردم و قرارگاه خاتم اجرا شده است، نمونه مهم و بارز این مسأله را در اجرای فازهای مختلف پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس شاهد هستیم.

وی با بیان این‌که ۲۰۰ هزار نفر در پروژه های مختلف قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سراسر کشور مشغول به کار هستند، گفت: نیازمند همدلی و همراهی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود در کشور هستیم، نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین ظرفیت موجود در کشور است که باید قدرشناس آن باشیم.

سردار عبداللهی با بیان این‌که هم اکنون ۲۰ پروژه بزرگ و مهم در استان آذربایجان‌شرقی به همت قرارگاه خاتم اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: ۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم و بیش از ۱۲۰۰ دستگاه ماشین آلات در این پروژه ها فعال است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پروژه خط دوم انتقال آب زرینه رود به تبریز، احداث بیمارستان هزار تختخوابی تبریز، کنسانتره مس سونگون، خط دوم متروی تبریز، راه‌آهن و آزادراه مراغه -هشترود، سدسازی و … را از جمله پروژه های مهم قرارگاه در منطقه دانست و گفت: درست است مشکلاتی در داخل کشور وجود دارد، اما همه مربوط به داخل کشور است و اعتقاد دارم باید طوری مدیریت کنیم که دشمنان توان هیچ اقدامی را نداشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها