رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء:

20 پروژه بزرگ و مهم در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود

صریر: سردار عبداللهی با بیان این‌که هم اکنون ۲۰ پروژه بزرگ و مهم در استان آذربایجان‌شرقی به همت قرارگاه خاتم اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: ۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم و بیش از ۱۲۰۰ دستگاه ماشین آلات در این پروژه ها فعال است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، سردار عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاءدر جریان بازدید از پروژه‌های در حال اجرای قرارگاه در تبریز؛ به دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی و دیگر مسؤولان استانی رفت و با تأکید بر همت عالی سپاه در عرصه‌های سازندگی اظهار داشت: عمران و آبادانی ایران اسلامی را وظیفه خود می دانیم.

وی ادامه داد: ورود قرارگاه خاتم الانبیاء به عرصه عمران و آبادانی کشور پس از پایان جنگ تحمیلی آغاز شد و امروز هر کجایی که نیاز مردم باشد، به عنوان یک وظیفه انقلاب ورود خواهیم کرد، در همین شرایط سخت امروز که کشور با آن مواجه است با تمام توان پروژه های مهمی را در سراسر کشور اجرا می کنیم.

سردار عبداللهی تصریح کرد: در شرایطی که شاهد تحریم‌های ظالمانه آمریکا و لگدزنی ترامپ دیوانه به توافق بین‌المللی برجام هستیم، فرصتی دوباره پیش آمده تا با بهره مندی از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور به سمت خودکفایی حرکت کنیم، لازمه این امر همدلی و همراهی همه مردم و مسؤولان است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ادامه داد: از زمانی که تحریم‌ها شروع شد، بسیاری از کارهای که در اختیار کشورها و شرکت های بزرگ خارجی بود، به دست خود مردم و قرارگاه خاتم اجرا شده است، نمونه مهم و بارز این مسأله را در اجرای فازهای مختلف پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس شاهد هستیم.

وی با بیان این‌که ۲۰۰ هزار نفر در پروژه های مختلف قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سراسر کشور مشغول به کار هستند، گفت: نیازمند همدلی و همراهی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود در کشور هستیم، نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین ظرفیت موجود در کشور است که باید قدرشناس آن باشیم.

سردار عبداللهی با بیان این‌که هم اکنون ۲۰ پروژه بزرگ و مهم در استان آذربایجان‌شرقی به همت قرارگاه خاتم اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: ۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم و بیش از ۱۲۰۰ دستگاه ماشین آلات در این پروژه ها فعال است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پروژه خط دوم انتقال آب زرینه رود به تبریز، احداث بیمارستان هزار تختخوابی تبریز، کنسانتره مس سونگون، خط دوم متروی تبریز، راه‌آهن و آزادراه مراغه -هشترود، سدسازی و … را از جمله پروژه های مهم قرارگاه در منطقه دانست و گفت: درست است مشکلاتی در داخل کشور وجود دارد، اما همه مربوط به داخل کشور است و اعتقاد دارم باید طوری مدیریت کنیم که دشمنان توان هیچ اقدامی را نداشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها