رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: میزگرد” چالش های باشگاه تراکتورسازی پس از واگذاری به بخش خصوصی” توسط صریر آذربایجان با حضور رسول صادقی و سجاد حسین زاده برگزار شد که دو محور منتشر می شود.

میزگرد تخصصی” چالش های باشگاه تراکتورسازی پس از واگذاری به بخش خصوصی” توسط صریر آذربایجان با حضور رسول صادقی و سجاد حسین زاده برگزار شد که دو محور منتشر می شود.
حسین صادقی ضمن بررسی عوامل عدم نتیجه گیری تیم های خصوصی در فوتبال ایران بیان داشت: فوتبال یکی از مهم ترین حوزه های اجتماعی است که برای بهره برداری هرچه بهتر می بایست ارگان های دولتی جای خود را به بخش خصوصی دهند اما این انتقال مستلزم زمان و داشتن برنامه راهبردی جامع می باشد که در صورت اتخاذ دیدگاه مقطعی، تیم ها متضرر خواهند شد.

نشست تخصصی بررسی چالش‌های پیش‌روی باشگاه تراکتورسازی تبریز

وی در خصوص عدم نتیجه گیری تیم های ورزشی خصوصی در ایران اذعان کرد: عدم موفقیت تیم هایی نظیر استیل آذین، بستگی به نگرش ما به این تیم ها خواهد داشت چرا که هدف از خصوصی سازی در برخی تیم ها ، ایجاد و تکوین باشگاه داری حرفه نبوده و تنها با هدف شهرت طلبی و کسب نتایج مقطعی وارد این حوزه شده اند و نقشه راهی برای خود ترسیم نکرده بودند.

سجاد حسین زاده با اشاره به منابع درآمدی تیم ها به عنوان بخش مهم خصوصی سازی بیان داشت: هر تیمی با بودجه مشخص در صدد رسیدن به اهداف است اما در نظام ورزشی ایران تیم ها منابع درآمدی مشخصی ندارند و تمامی هزینه ها به شیوه صحیح خرج نمی شود و به همین دلیل پیشرفت در فوتبال ایران در مقایسه با تیم های اروپایی غیر قابل قیاس است. حق پخش تلوزیونی ، حق کپی رایت و نیز پرورش بازیکن از منابع درآمد باشگاه ها محسوب می شود که در حال حاضر جلوی هر کدام برای تیم های ایرانی علامت سوال بزرگی وجود دارد. البته این امر می تواند منجر به محرومیت باشگاه ها در جذب بازیکن شود چرا که داشتن تراز مالی مثبت از شروط اصلی فیفا درامر تیم داری است.
صادقی با بیان مولفه های اصلی تیم داری در سطح حرفه ای به نقش برجسته تیم های پایه اشاره کرد و افزود: یکی از عوامل اصلی تکوین باشگاه ها حضور تئوریسین ها و نظریه پردازان در این حوزه است. در گام دوم ایجاد برنامه راهبردی به عنوان سند پیشروی یکی از الزامات تیم داری محسوب می شود که در کنار این موارد، هدایت سرمایه به شیوه صحیح منجر به ایجاد سیستم مناسب برای تیم داری خواهد شد.
وی ادامه داد: در تیم تراکتورسازی با حضور محمدرضا زنوزی این تیم ستارگان زیادی را در دو بعد داخلی و خارجی جذب کرد و هواداران رابرای کسب نتایج مطلوب امیدوار نمود اما باید به آینده این تیم و برنامه راهبردی آن نیز توجه داشت چراکه در فوتبال ایران هدایت سرمایه بیشتر روی مسئله نتیجه گرایی است و برای فوتبال توسعه گرا اهمیتی داده نمی شود.
صادقی افزود: تیم های پایه که یکی از عوامل توسعه همه جانبه باشگاه ها به حساب می آید در عین حال بودجه های ناچیزی به این حوزه اختصاص داده می شود که این رویکرد نمی تواند تضمین گر آینده یک تیم باشد.

وی از مسئولان آکادمی باشگاه تراکتورسازی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه مسئولان هنوز به تفاوت آکادمی و مدارس فوتبال پی نبرده اند و سیاست گذاری های موجود نمی تواند پیشرفت را در این حوزه به ارمغان بیاورد. مسئولان حوزه استعدادیابی می بایست به دنبال کشف استعداد ها باشند و با ارسال اکیپ های استعدادیابی، بازیکنان آینده دار را جذب کرده و پرورش دهند اما متاسفانه تراکتورسازی در اقدام عجیب مثل مدارس فوتبال طی آگهی در فضای مجازی، فراخوان جذب بازیکن داده است که حتی در اکثر بازیکنان جذب شده از این طریق کارایی لازم را برای تضمین آینده تراکتور نخواهند داشت.
صادقی با اشاره به نتایج اتخاذ تصمیمات بر اساس نظر هواداران و احساس گرایی اذعان کرد: مهم ترین نگرانی ما در این برهه برای تراکتورسازی، فوتبال احساسی و تصمیمات مبتنی بر آن است گرچه این مورد می تواند در مقاطعی مثبت باشد اما در نقطه مقابل همان اندازه مخرب و منفی است که در مجموع این موهم می تواند هم فرصت و هم تهدید تلقی شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها