رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: جمعیت خیریه قلب های سبز که به عنوان نخستین موسسه خیریه با اهداف آموزشی و کمک به کودکان مبتلا به سرطان در شهر تبریز فعالیت می کند، همواره بر حمایت همه جانبه از افراد تحت پوشش خود تاکید داشته و دارد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از شبستان، جمعیت خیریه قلب های سبز که به عنوان نخستین موسسه خیریه با اهداف آموزشی و کمک به کودکان مبتلا به سرطان در شهر تبریز فعالیت می کند، همواره بر حمایت همه جانبه از افراد تحت پوشش خود تاکید داشته و دارد.

بنابر این گزارش، مبارزه با بیماری هایی همچون سرطان صرفا با کمک هزینه های درمانی محقق نمی شود و تقویت روحیه این کودکان و خانواده هایشان از اهمیت ویژه برخوردار است.

جمعیت خیریه قلب های سبز که بیش از یک دهه به عنوان یاور موسسه محک در استان فعالیت داشته و مورد حمایت اقشار مختلف جامعه بوده بخشی از فعالیت های خود را به حمایت های غیر درمانی کودکان مبتلا به سرطان اختصاص داده است.

تجهیز بخش خون به دستگاه رگ یاب و یکپارچه سازی سیستم تصویری در اتاق بیماران،تهیه و توزیع لباس همراه برای اولین بار در کشور، حضورکارگروه نقاشی و توزیع میان وعده غذایی به صورت هفتگی در بخش خون و همچنین تدارک برنامه های آموزشی و تفریحی برای کودکان مبتلا به سرطان از جمله مهمترین این فعالیت ها می باشد.

در همین راستا طی دو هفته گذشته به همت خیرین این جمعیت کودکان مبتلا به سرطان و دانش آموزان مستعد و کم بضاعت توانسته اند روزهای شادی را سپری کنند.

تهیه بیش از ۱۰۰ بلیط نمایش موزیکال نازبالالار، حضور در شهر بازی مجموعه تفریحی قلعه شادی و همچنین تماشای فیلم عروسکی خاله قورباغه از برنامه های شاد و مفرح تدارک دیده شده برای این کودکان بود.

همچنین با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید، برنامه های تقویتی برای دانش آموزانی که در بیمارستان دوره درمانی خود را طی می کنند در نظر گرفته شده است.

خیرینی که تمایل دارند در این مسیر جمعیت خیریه قلب های سبز را همراهی نمایند می توانند با مراجعه به جمعیت و اهدا کمک های نقدی و معنوی خود گامی در جهت بهبود این کودکان عزیز بردارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها