رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: تیم ملی فوتسال ایران با پیروزی مقابل اوکراین قهرمان مسابقات بین المللی و چهارجانبه فوتسال تبریز دست یافت.

به گزارش صریر از تبریز، تیم‌های ملی فوتسال ایران و اوکراین عصر امروز در آخرین دیدار مسابقات چهارجانبه فوتسال تبریز در سالن پورشریفی به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری جوانان ایرانی همراه بود.

این دیدار در ابتدا با برتری نسبی تیم ملی اوکراین همراه بود، اما ملی پوشان با توچه به شش امتیازی بودن حریف؛ برای قهرمانی چاره ای جز پیروزی نداشت.

نیمه نخست دیدار با تساوی بدون گل در حال اتمام بود که کورسون ایهور در فاصله ۱۲ ثانیه مانده به پایان این نیمه، دروازه ایران را باز کرد تا نیمه نخست بازی با برتری یک-صفر اوکراینی‌ها به پایان برسد.

بنابر این گزارش، در نیمه دوم شاگردان ناظم‌الشریعه با عملکرد خوب دروازه‌بان توانستند گل تساوی را به ثمر برسانند که در فاصله ۱۵ ثانیه مانده با پایان بازی مهدی جاوید از روی نقطه دوم پنالتی توانست بازی باخته را با برتری دو بر یک ایران به پایان برساند.

گفتنی است، در نخستین دیدار امروز تیم‌های ژاپن و بلاروس به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی ۲-۲ به پایان رسید تا ژاپن با ۲ امتیاز در رده سوم و بلاروس با یک امتیاز در رده چهارم جدول این مسابقات قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها