رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره بین‌المللی گردشگری «غذای حلال» در تبریز خبر داد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از شبستان، مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی امروز در نشست کارگروه توسعه گردشگری از برگزاری جشنواره بین‌المللی «گردشگری غذای حلال» در تبریز خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره فرصتی متفاوت برای توسعه گردشگری آذربایجان است.

وی با اشاره به ابعاد برگزاری این جشنواره بین المللی خاطرنشان کرد: انجمن حرفه‌ای رستوران‌داران با بخش خصوصی همکاری دارند تا بخش خصوصی قدمی در جهت جذب گردشگر غذای حلال و اهدای جایزه «سرآشپز تبریز» بردارد.

آبدار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که بر اساس مصوبه هیئت دولت و شورای ملی «تبریز ۲۰۱۸» باید کلیه رویدادهای بین‌المللی وزارتخانه‌ها با حمایت ملی در تبریز برگزار شود، افزود:    در ۶ جلسه شورای ملی و ۱۵ جلسه شورای استانی تبریز ۲۰۱۸ بیش از ۶۸۰ مصوبه داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی افزود: با ایجاد ردیف اعتباری ویژه تبریز ۲۰۱۸ در بودجه سال ۹۷، اعتبارات ملی، تملک دارایی و هزینه‌ای مشخص شد.

وی افزودک ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار استانی و ملی برای رویدادهای تبریز ۲۰۱۸ درخواست شده بود تا برای تبلیغات، مرمت خانه‌های تاریخی، احیا و مرمت بازار و ساماندهی مقبره الشعرا هزینه شود، که تخصیص نیافت.

آبدار یادآور شد: اعتبار نهایی تبریز ۲۰۱۸ حدود ۵۰ میلیارد تومان تملک دارایی، ۱۸ میلیارد اعتبار جاری و ۲۰ میلیارد سفر ریاست جمهوری برای تملک اراضی حاشیه ربع رشیدی است، همچنین ۱۶۳ رویداد گردشگری برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ تعریف شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها