رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۸۰ درصد خدمات تأمین اجتماعی به صورت الکترونیکی و غیرحضوری ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، جعفر سمساری، مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به ارایه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز در استان پرداخت و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی ۵۳ درصد جمعیت استان را تحت پوشش قرار داده است.

وی با بیان این‌که بیش از ۶۷۷ هزار بیمه‌شده اصلی در آذربایجان‌شرقی وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیش از ۲ میلیون نفر از جمعیت استان از خدمات تامین احتماعی بهره مند هستند؛ ضمن این‌که ۱۶۷ هزار نفر مستمری‌بگیر داریم که ماهانه حدود ۲۱۰ میلیارد تومان مستمری به آنها پرداخت می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی ادامه داد: تا پایان شهریورماه سال جاری نیز حدود ۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر مقرری‌بگیر بیکاری داریم که حدود که به صورت ماهانه حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان مقرری به آنها پرداخت می‌شود.

سمساری با اشاره به فعالیت ۲۸ شعبه در این استان گفت: بیش از ۹۰ درصد از لیست‌ پرداخت حق بیمه و بیش از ۹۵ درصد پرداخت فیش‌ها به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که بیش از ۸۰ درصد خدمات تأمین اجتماعی به صورت الکترونیکی و غیرحضوری ارائه می‌شود، گفت: هدف سازمان حفظ اشتغال و ارائه خدمات سریع و آسان به بیمه‌شده و کارفرمایان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که کلیه خدمات درمانی در مراکز ملکی بدون نیاز دفترچه و بر اساس کد ملکی ارائه می‌شود، افزود: از ۱۰ اردیبهشت تا ۱۰ تیرماه سال جاری، بخشودگی جرائم اجرا شد و حدود ۱۹۰ میلیارد تومان بدهی معوق کارگاه‌ها تقسیط شد که بیش از ۶۰ میلیارد تومان مربوط به جرائم تأخیر در پرداخت کارگاه‌ها بوده و مورد بخشودگی قرار گرفت.

سمساری ادامه داد: می‌توانیم بدهی کارگاه‌های بحرانی را تا ۴۵ قسط، تقسیط کنیم؛ برای بیش از ۴۵ قسط نیز مدارک را به سازمان مرکزی ارسال کرده و در نهایت تا ۶۰ قسط، تقسیط می‌کنیم.

وی با بیان این‌که تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ درخواست برای تقسیط در بخشودگی جرائم داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: از سوی سازمان مرکزی مشوق‌هایی برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است. کارفرمایانی که از طریق کاریابی‌ها اقدام به جذب نیرو کنند، تا ۲ سال از پرداخت حق بیمه کارفرما معاف می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها