رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 23 January

صریر: رییس شورای هماهنگی آذربایجان‌شرقی گفت:امروز ملت ایران در برهه‌ای سخت از تاریخ انقلاب قرار دارند و با جنگ سخت‌افزاری با جنگ نیابتی، روانی، رسانه‌ای و اقتصادی دشمن روبه رو است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حجت‌الاسلام حسین تقی‌زاده، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان‌شرقی امروز در همایش رؤسای شورای سراسر کشور در تبریز اظهار داشت: مردم آذربایجان و تبریز همواره در طول دین‌مداری، استکبارستیزی و عدالت‌طلبی خود را به اثبات رسانده‌اند.

وی با بیان این‌که مردم ولایت‌مدار تبریز در طول تاریخ انقلاب نیز نشان داده که تمام قد در برابر هر دسیسه دشمن ایستاده‌ است، خاطرنشان کرد: امسال در شرایطی چله انقلاب و دوران بلوغ، اقتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را جشن می‌گیریم که دشمنان هیچ‌گاه راضی به این مسأله نبوده و نیستند.

رییس شورای هماهنگی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که امروز ملت ایران در برهه‌ای سخت از تاریخ انقلاب قرار دارند و با جنگ سخت‌افزاری با جنگ نیابتی، روانی، رسانه‌ای و اقتصادی دشمن روبه رو است، تصریح کرد: رسالت همایش ایستادگی تمام قد در برابر دشمنان و پایبندی به اصول اخلاقی و عمل به توصیه های رهبری است.

حجت الاسلام تقی‌زاده با اشاره به این‌که پیام همایش رؤسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور در تبریز وحدت و همدلی ملت ایران و پرهیز از تفرقه برای مقابله با دشمن واحد است، گفت: تقارن برگزاری این همایش با ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) و رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ را به فال نیک می گیریم.

وی در  بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت آذربایجان شرقی اظهار داشت: این استان ۲۳۵ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان دارد که براساس آخرین تقسیمات کشوری، این استان دارای ۲۱ شهر و ۴۲ بخش و ۲ هزار و ۹۱۱ روستا است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۷۲ درصد جمعیت استان در مناطق شهری و ۲۸ درصد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: مردم  آذربایجان شرقی ۹ هزار و ۸۲۱ نفر شهید، ۲۳ هزار و ۶۰۷ جانباز و یک‌هزار و ۹۰۶ نفر آزاده تقدیم اسلام کرده است.

حجت الاسلام تقی‌زاده آذربایجان و تبریز را مهد علامه‌ها، شعرا، فلاسفه و عرفای بزرگ و شهدای محراب معرفی کرد و گفت: هم اکنون در آذربایجان‌شرقی،  ۳۴ نماز جمعه اقامه کند که حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی به عنوان امام جمعه مردمی و مکتبی در تبریز بارقه‌های امید را در دل جوانان انقلابی سراسر کشور روشن کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها