رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 2 خبر
  • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 22 January

صریر: کنگره بین المللی علوم ورزشی طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ مهر با حضور اساتید برجسته کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، سعید نیکوخصلت، نایب رئیس اتحادیه اوراسیایی علوم ورزشی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه تبریز اظهار داشت: کنگره بین المللی علوم ورزشی طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ مهر با حضور اساتید برجسته کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

وی با بیان این‌که کنگره ارواسیایی با هدف توسعه ارتباطات بین المللی ایران و تبریز و همپنین ارتقای مراودات دانشگاهی کشورهای آسیایی و اروپایی برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: از کشورهای رومانی، مقدونیه، کوزوو، آذربایجان، عراق مهمانانی وارد تبریز خواهند شد و ۳ سخنران آمریکایی از طریق شبکه های اجتماعی خواهیم داشت.

نیکوخصلت برگزاری چهار جلسه همزمان فیزیولوژی ورزشی، حرکت ورزشی، مدیریت ورزشی، طب ورزشی را از جمله برنامه های جنبی کنگره دانست و گفت: ۶۰۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده که ۸۰ مقاله خارجی بوده و ۵۰ مقاله پذیرفته شده است و به صورت سخنرانی ارایه خواهند بود.

دبیرکل کنگره اوراسیایی علوم ورزشی ادامه داد: کنگره با رویکرد محوری تندرستی و صلح چهارشنبه هفته آینده در داتشکده برق تبریز افتتاح و با پیگیری دستور جلسات مختلف ادامه خواهد یافت.

به گفته وی مرکز اتحادیه اروپایی آسیای علوم ورزشی در آنکارا بوده و با توجه به اینکه تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی انتخاب شده بود، تصمیم بر این شده که اولین کنگره در تبریز برگزار شود.​

نیکوخصلت ادامه داد: کشور ایران نقطه اتصال ۲ قاره آسیا و اروپا بوده و با توجه به این‌که رویداد تبریز ۲۰۱۸ را شاهد هستیم، تصمیم بر آن شد تا این شهر تاریخی میزبان این کنگره مهم بین المللی باشد.

نایب رئیس اتحادیه اوراسیایی گفت: در این کنگره روسای دانشکد‌ه‌های دانشگاه‌های ترکیه و اروپایی شرکت خواهند داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها