رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی، نخستین زون تخصصی تکنولوژی های آموزشی و مهارتی را در ششمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز برپا خواهد کرد.

به گزارش صریر از تبریز، یعقوب نماینده، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان امروز در جمع خبرنگاران از ایجاد اولین زون تخصصی تکنولوژی های آموزشی و مهارتی در ششمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز که به پیشنهاد  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی صورت گرفته بود خبر داد.

وی افزود: استان آذربایجان شرقی از سال ۱۳۹۳ به طور مستمر نسبت به برگزاری نمایشگاه بین المللی رینوتکس و جشنواره فناوری با رویکرد تجاری سازی و ایجاد تعامل بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری اقدام کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ادامه داد: امسال نیز ششمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز (RINOTEX2018 ( در چهار سطح نیازمندی های فناورانه، ایده های فناورانه، توسعه و تجاری سازی فناوری و فروش محصولات و خدمات دانش بنیان برگزار خواهد شد.

نماینده در ادامه با اشاره به فعالیت همزمان ۱۵ زون تخصصی با برگزاری چندین رویداد که از تاریخ ۱۰ لغایت ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار خواهد شد، تجاری سازی فناوری، شناسایی نوآوری ها و اختراعات فناورانه و طرح ها و ایده های دانش محور و گسترش همکاری های فناورانه منطقه ای، ملی و بین المللی را از اهداف مهم این نمایشگاه برشمرد.

وی در ادامه افزود: موسسات و شرکت ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی فعال در قسمت زون تخصصی که با مشارکت دانشگاه جامع علمی – کاربردی، دانشگاه فنی و حرفه ای و سازمان مدیریت صنعتی استان برگزار خواهد شد، در خصوص تجهیزات، ابزارها، رسانه ها، نرم افزارها و شبیه سازها و روش های آموزشی می توانند به ارائه محصولات و تولیدات خود بپردازند.

نماینده در این خصوص تصریح کرد: در چنین نمایشگاهها و فضاهایی تولیدکنندگان و صادرکنندگان فناوریهای آموزشی و مهارتی می توانند از طریق ارتباط مستقیم با مسئولین و مخاطبین خاص، محصولات خود را علاوه بر معرفی خدمات و محصولاتشان، جهت تولید و عرضه بهتر با آنها هم اندیشی نموده و این امر موجب رشد و توسعه هرچه بیشتر آن می گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان از دیگر برنامه های زون تخصصی تکنولوژی آموزشی و مهارتی، برگزاری کلینک های تخصصی مشاوره کارآفرینی، مشارکت و فعالیت استارتاپ ها در حوزه های گردشگری، موتور و صنایع، صنایع غذایی، فناوری و تکنولوژی انرژی های نو و همچنین استارتاپ تخصصی تبلیغات، صنایع چاپ و بسته بندی عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها