رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
مدیر کل تأمین اجتماعی اعلام کرد؛

شرایط بیمه زنان خانه‌دار اعلام شد

صریر: مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: زنان خانه دار زیر ۵٠ سال تنها با ارائه مدارک هویتی و انجام معاینات پزشکی، می توانند تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گیرند.

به گزارش صریر از تبریز، مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در بازدید از شعبه تامین اجتماعی اسکو اعلام کرد: زنان خانه دار زیر ۵٠ سال تنها با ارائه مدارک هویتی و انجام معاینات پزشکی، می توانند تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گرفته و از خدمات درمانی، کوتاه مدت و بلند مدت این سازمان بهره مند شوند.

جعفر سمساری با بیان اینکه پوشش بیمه ای زنان خانه دار در قالب بیمه مشاغل آزاد تسهیل شده است، خاطرنشان کرد: افراد بالای ۵٠ سال به شرط دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه به میزان مازاد سنی، می توانند تحت پوشش قرار گیرند.

وی این تسهیلات را گامی در جهت تعمیم و گسترش انواع بیمه های اجتماعی بین آحاد جامعه دانست و افزود، خدمات تأمین اجتماعی ضمن پوشش ریسک در زمینه سلامت و اشتغال، موجب امنیت و آرامش خاطر بیمه شدگان و تأمین معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران می شود.

نریمان علیزاده، معاون امور بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی استان نیز در این بازدید با اشاره به توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در سالهای اخیر، از امکان درخواست صدور دفترچه غیرحضوری خبر داد.

وی افزود: مخاطبین سازمان می توانند با مراجعه با سامانه صدور غیرحضوری دفاتر درمانی سازمان تأمین اجتماعی به نشانی crm.tamin.ir نسبت به انتخاب نزدیک ترین شعبه و یا کارگزاری محل سکونت و درخواست تجدید دفترچه درمانی اقدام کرده و دفترچه درمانی خود را در آدرس مورد نظر دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها