رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May

صریر: مدیرکل دامپزشکی استان در جمع خبرنگاران گفت: اجرای قانون و حفظ سلامتی عمومی مهم ترین وظیفه ماست و به هیچ قیمت از آن کوتاه نمی آئیم.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، امیر حسین بهداد، مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان‌شرقی در نشست خبری که به مناسبت هفته دامپزشکی برگزار شد؛ در پاسخ سوال خبرنگار صریر مبنی بر اینکه موضع شما به عنوان مدیرکل دامپزشکی استان در قبال کبابی هایی که با عنوان کباب مشکین در تبریز فعالیت می کنند چیست؟ با توجه به این‌که خود شما بارها در جلسات مختلف به نوع کشتار سنتی و عرضه گوشت آن در این مراکز اعتراض داشته اید، اظهار داشت:بنده از همان اوایل مسؤولیتم  بنابه وظایف قانونی خود همیشه مخالف کشتار سنتی دام و عرضه گوشت گرم و تازه به مردم بوده ام و این مسأله چون با سلامتی عموم ارتباط مستقیم دارد؛ به هیچ دلیل و بهانه ای نمیشود از آن چشم پوشی کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه سال گذشته و امسال بیماری «تب کریمه کنگو» جان تعدادی از هموطنان عزیزمان را در سایر استان‌ها گرفت. اما با سختگیری های مجدانه و بازرسی های پی در پی عوامل و کارشناسان دامپزشکی استان بیش از ۱۳۶ هزار کیلوگرم لاشۀ ناقل این بیماری ضبط و امحا گردید و امروز میتوان با افتخار اعلام کرد این بیماری خطرناک در آذربایجان شرقی به شدت کنترل شده و تا کنون گزارشی مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو به دستمان نرسیده است.

بهداد در ادامه افزود: برای مقابله با این بیماری که در فصل تابستان شایع است و به راحتی هم قابل تشخیص نیست، باید دام تحت آزمایش قرار گیرد؛ ولی با حجم انبوه کشتار دام و کمی امکانات، عملاً آزمایش تک تک دام ها مقدور نیست.
اما برای حل این مشکل بزرگ، منابع و مراکز علمی ذی صلاح بهداشت جهانی و کارشناسان کشوری مرحله «پیش سرد» را توصیه می‌کنند که در آن گوشت باید پس از ذبح، ۲۴ ساعت در بین صفر تا چهار درجه سانتی گراد قرار گیرد تا در صورت ابتلا به تب «کریمه کنگو» در این مرحله عامل بیماری از بین رفته و گوشت کاملا سالم و قابل مصرف شود.

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: خوشبختانه تمامی کشتارگاه های رسمی سطح استان زیر نظر دقیق کارشناسان دامپزشکی به این مرحله «پیش سرد» مجهز شده اند. اما متاسفانه مخالفت های بنده با کشتار سنتی دام که به دلیل عدم نظارت و اجرای همین مرحله «پیش سرد» گوشت است به مذاق برخی خوش نیامده و شکایت سختگیری های بنده در این امر را حتی به مجلس هم رسانده اند.

وی تصریح کرد: به من خرده میگیرند که تو مخالف اشتغال زایی و گردشگری در استان هستی و به قول معروف، چوب لای چرخ این دو امر مهم میگذاری. بارها و بارها در پاسخ این منتقدان گفته ام که این امر (مبارزه با کشتارهای غیر قانونی دام) یک مساله تخصصی و وظیفه قانونی بنده است و نمی توان به بهانه و توجیه هایی مانند توسعه گردشگری یا اشتغال زایی با جان مردم بازی کرد به من می‌گویند؛ اشتغال و گردشگری باید رونق بگیرد حالا این وسط دو نفر هم بمیرند!

بهداد در پایان خاطرنشان کرد: بنده به جرات و اطمینان کامل به افکار عمومی و شما خبرنگاران عرض می‌کنم به هیچ وجه حاضر نیستم از این امر کوتاه بیایم حتی به قیمت از دست دادن کارم. قول می دهم تا در این پست مشغول خدمت هستم با تمام وجود با کشتار غیر قانونی دام در سطح استان مبارزه خواهم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها