رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: میرزاپور گفت: هیأت مدیره کانون بازنشستگان تبریز وکیل‌الدوله نیست و باید به دنبال مسائلی باشد که اساسنامه و اعضای کانون آن را خواستار هستند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حاج محمدصادق میرزاپور، که ۲۵ سال عضو هیئت مدیره و مدیرعامل جایگاه تعاونی ۸۳ (پمپ بنزین عباسی) است؛ فردی نام‌آشنا برای اهالی تبریز می باشد؛ او این بار کاندیدای دور ششم هیئت مدیره کانون بازنشستگان کلانشهر تبریز شده تا ایده‌های خود را در جهت تحقق مطالبات چندین ساله اعضای کانون عملیاتی کند.

همین مسأله بهانه‌ای شد تا به سراغ حاج صادق برویم تا اهداف و برنامه‌های این کاندیدای اصلح و شایسته انتخابات دور ششم هیئت مدیره کانون بازنشستگان تبریز را جویا شویم. وی در گفت‌وگو با خبرنگار صریر آذربایجان اظهار داشت: اعتقاد دارم « ایده نو، طرح نو، انتخاب نو » پشتوانه فردای بهتر و ارتقای منزلت بازنشستگان است.

وی که سابقه ۱۰ ساله فعالیت در هیأت مدیره و بازرسی انجمن صنفی جایگاه‌داران استان آذربایجان‌شرقی را داراست، با بیان این‌که ایده نو به معنای یک تصور ذهنی و نخستین گام برای حل مشکلات و برآورده ساختن نیازها و اولویت‌ها است، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به آرمان‌ها و تحقق مطالبات بازنشستگان تلاشگر نیازمند همراهی و خرد جمعی هستیم تا بتوانیم با ایده‌های نو گامی ارزشمند در جهت تحقق مطالبات برداریم.

حاج محمدصادق میرزاپور با اشاره به این‌که منظور از طرح‌نو روش رسیدن به هدف کلی با توجه به اساسنامه است، تصریح کرد: عقیده بنده آن است که اساسنامه همان نقشه راه کانون است، چراکه حاوی مجموعه قواعد مهم در چارچوب قانون برای برنامه‌ریزی و اجرای مصوبات است، به عبارت بهتر سیاست‌گذاری و خط مشی کانون بر اساس مواد اساسنامه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل جایگاه تعاونی ۸۳ (پمپ بنزین عباسی) ادامه داد: اعضای کانون بازنشستگان تبریز برای تحقق مطالبات چندین ساله خود ناگزیر به انتخابی نو هستند تا با حفظ امانتداری، رصد مطالبات و صداقت در رفتار کاندیدای منتخب، به دنبال تعامل حداکثری برای حل مشکلات مبتلابه باشد.

وی با بیان این‌که هیأت مدیره کانون بازنشستگان تبریز وکیل‌الدوله نیست و باید به دنبال مسائلی باشد که اساسنامه و اعضای کانون آن را خواستار هستند، گفت: آگاهی به مسائل و مشکلات، داشتن تخصص علمی، اجتماعی و فرهنگی، تعهد اخلاقی، دغدغه‌مندی، پرهیز از تضادگرایی و … از جمله ویژگی‌های کاندیدای اصلح انتخابات دور ششم هیئت مدیره کانون بازنشستگان تبریز است.

میرزاپور با اشاره به اهداف خود نیز یادآور شد: تلاش در جهت ایجاد کمیته های تخصصی، راه‌اندازی شرکت تعاون(تأمین رفاه) و پیگیری برای بهره‌مندی اعضای کانون بازنشستگان از مراکز درمانی، تفریحی، رفاهی و ورزشی با هدف تحقق نشاط اجتماعی از جمله اهداف بنده است.

مدیرعامل جایگاه تعاونی ۸۳ (پمپ بنزین عباسی) در پایان خواستار حضور حداکثری بازنشستگان در انتخاب هیأت مدیره کانون شد و افزود: انتظار داریم جهارشنبه ۲۵ مهر شاهد حضور پرشور اعضا در سالن سینما سرباز اسلام تبریز باشیم.

گفتنی است، ائتلاف رفاه بازنشستگان با شعار « ایده نو، طرح نو، انتخاب نو » متشکل از آقایان حاج محمدصادق میرزاپور، عباس ایمانی، حسن نجات، مهدی یگانه خواجه‌ای، عبدالله حسنی، محمدرضا نگاه قراملکی، رضا پورحسن، ابراهیم فروغ باقری و محمود فرشباف؛ قرار است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها