رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: دستگاه حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری در تبریز با حضور جمعی از مسؤولان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، دستگاه حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری در تبریز عصر امروز با حضور جمعی از مسؤولان راه اندازی شد؛ این پروژه به طول ۲۲/۴ کیلومتر با تعداد ۲۰ ایستگاه از منطقه قراملک تا نمایشگاه بین المللی تبریز و با عمق ۳۳/۲۵ متر از سطح زمین انجام خواهد شد.

بنابر این گزارش، در این پروژه مهم شهری که سال‌هاست مردم تبریز چشم انتظار اتمام آن هستند؛ تعداد ۴۳ رام قطار در ناوگان حمل و نقل قطار شهری پیش بینی شده که ظرفیت حمل ۴۰ هزار مسافر در ساعت را داراست.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در مراسم راه اندازی دستگاه حفاری TBM خط ۲ متروی تبریز اظهار داشت: توانمندی متخصصان جوان و استفاده از امکانات داخلی یکی از اقدامات ارزشمند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) است.

وی با بیان این‌که قرارگاه خاتم نماد سازندگی سپاه در عرصه‌های مختلف است، خاطرنشان کرد: اقدامات قرارگاه خاتم الانبیاء نمونه‌ای از خودباوری، خوداتکایی و تحقق عینی شعار «ما می‌توانیم» است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: اگر این روحیه جهادی و ایثارگری جهادگران و مهندسان قرارگاه خاتم نبود، در جنگ هم نمی‌توانستیم موفق باشیم. امروز آرامش و امنیت و عزت ما در سایه این رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و به برکت خون پاک شهدا است.

حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم با تاکید بر این‌که استان آذربایچان شرقی از نظر اقتصادی دارای نیروهای جوان، مبتکر و دارای فکر و اندیشه است، تصریح کرد: سربلندی ما در سایه تکیه‌ بر جوانان توانمند و داشته‌های خودمان است.

وی ادامه داد: تنها راهی که می‌تواند ما را با سربلندی از این مرحله عبور دهد، ایستادن روی پای خود است؛ چراکه با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی و امکانات خودمان می‌توانیم کارها را پیش ببریم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها