رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May

صریر: دستگاه حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری در تبریز با حضور جمعی از مسؤولان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، دستگاه حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری در تبریز عصر امروز با حضور جمعی از مسؤولان راه اندازی شد؛ این پروژه به طول ۲۲/۴ کیلومتر با تعداد ۲۰ ایستگاه از منطقه قراملک تا نمایشگاه بین المللی تبریز و با عمق ۳۳/۲۵ متر از سطح زمین انجام خواهد شد.

بنابر این گزارش، در این پروژه مهم شهری که سال‌هاست مردم تبریز چشم انتظار اتمام آن هستند؛ تعداد ۴۳ رام قطار در ناوگان حمل و نقل قطار شهری پیش بینی شده که ظرفیت حمل ۴۰ هزار مسافر در ساعت را داراست.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در مراسم راه اندازی دستگاه حفاری TBM خط ۲ متروی تبریز اظهار داشت: توانمندی متخصصان جوان و استفاده از امکانات داخلی یکی از اقدامات ارزشمند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) است.

وی با بیان این‌که قرارگاه خاتم نماد سازندگی سپاه در عرصه‌های مختلف است، خاطرنشان کرد: اقدامات قرارگاه خاتم الانبیاء نمونه‌ای از خودباوری، خوداتکایی و تحقق عینی شعار «ما می‌توانیم» است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: اگر این روحیه جهادی و ایثارگری جهادگران و مهندسان قرارگاه خاتم نبود، در جنگ هم نمی‌توانستیم موفق باشیم. امروز آرامش و امنیت و عزت ما در سایه این رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و به برکت خون پاک شهدا است.

حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم با تاکید بر این‌که استان آذربایچان شرقی از نظر اقتصادی دارای نیروهای جوان، مبتکر و دارای فکر و اندیشه است، تصریح کرد: سربلندی ما در سایه تکیه‌ بر جوانان توانمند و داشته‌های خودمان است.

وی ادامه داد: تنها راهی که می‌تواند ما را با سربلندی از این مرحله عبور دهد، ایستادن روی پای خود است؛ چراکه با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی و امکانات خودمان می‌توانیم کارها را پیش ببریم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها