رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۸ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 24 February

صریر: فرشباف با بیان این‌که بسیج دانش‌آموزی کشور بیش از ۵ میلیون نفر عضو دارد، اظهار داشت: از این میان ۲۹۲ هزار دانش‌آموز در ۵۰ حوزه آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی عضو بسیج هستند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «وحید فرشباف رشیدی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که بسیج دانش‌آموزی کشور بیش از ۵ میلیون نفر عضو دارد، اظهار داشت: از این میان ۲۹۲ هزار دانش‌آموز در ۵۰ حوزه آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی عضو بسیج هستند.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه عاشورا با بیان این‌که ۳ هزار واحد مقاومتی در مدارس سراسر استان فعال است، خاطرنشان کرد: تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب، هویت‌بخشی، کار کردن به صورت تشکیلاتی و خروج از کارهای انفرادی، مسوولیت‌محوری و مسجدمحوری دانش‌آموز و تربیت جوانان مومن و انقلابی پای کار از جمله اهداف بسیج دانش‌آموزی است.

وی اردوی راهیان نور دانش‌آموزی را یکی از مهم‌ترین برنامه بسیح عنوان کرد و گفت: طی سه سال گذشته نزدیک به ۷۰ هزار نفر دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام شده است و امسال طبق برنامه‌ریزی از تمام شهرستان‌های استان اعزامی به این اردوها خواهیم داشت.

فرشباف خاطرنشان کرد: اردوی راهیان نور در دو فصل پاییز و اواخر زمستان در مناطق شمال‌غرب و جنوب کشور انجام می‌گیرد که در این اردوها از یادمان‌های مشخص شده بازدید به عمل می‌آید.

وی در ادامه به طرح ۱۰ روزه هجرت برای کارهای جهادی توسط دانش‌آموزان در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: از دیگر فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی یاوران ولایت است به طوریکه تمام فرماندهان واحدهای آموزشی بسیج دانش‌آموزان از خود دانش‌آموزان بوده و این فرماندهان تحت طرح یاوران ولایت آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه عاشورا از اجرای طرح ملی بهنام محمدی با هدف اتصال ۳ رکن منزل، مدرسه و مسجد در ۱۸۴ مدرسه خبر داد و گفت: اتصال سه رکن اساسی منزل، مسجد و مدرسه با عنوان طرح ملی شهید بهنام محمدی در سراسر کشور انجام می‌گیرد.

وی، در ادامه به تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی پرداخت و اظهار داشت: دیدار جمعی از نخبگان و فرماندهان واحدهای دانش‌آموزی پیشگام با نماینده ولی‌فقیه در استان، برگزاری مسابقه دو رهروان شهدای دانش‌آموز و کوه‌پیمایی دانش‌آموزان بسیجی، برگزاری مانور رسانه‌ای جبهه مقاومت سایبری، هم‌اندیشی نخبگان علمی، هنری و ورزشی با استانداران و فرمانداران و تجلیل از آنان از جمله برنامه ها است.

فرشباف برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی، آغاز ثبت‌نام لیگ علمی پایا، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدای دانش‌آموز و معلمان در گلزار شهدا، برگزاری نشست‌های معرفتی، بصیرتی و تربیتی، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز، برگزاری یادواره شهید فهمیده و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز همچنین اجرای برنامه پدافند غیرعامل در مدارس را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در استان برشمرد.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: استان آذربایجان‌شرقی دارای یک‌هزار و ۸۵۰ شهید دانش‌آموز است و طبق ابلاغیه ما موظف به برگزاری ۱۴۴ یادواره شهید دانش‌آموز توسط واحدهای مقاومتی در طول سال تحصیلی هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها