رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May

صریر: فرشباف با بیان این‌که بسیج دانش‌آموزی کشور بیش از ۵ میلیون نفر عضو دارد، اظهار داشت: از این میان ۲۹۲ هزار دانش‌آموز در ۵۰ حوزه آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی عضو بسیج هستند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «وحید فرشباف رشیدی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که بسیج دانش‌آموزی کشور بیش از ۵ میلیون نفر عضو دارد، اظهار داشت: از این میان ۲۹۲ هزار دانش‌آموز در ۵۰ حوزه آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی عضو بسیج هستند.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه عاشورا با بیان این‌که ۳ هزار واحد مقاومتی در مدارس سراسر استان فعال است، خاطرنشان کرد: تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب، هویت‌بخشی، کار کردن به صورت تشکیلاتی و خروج از کارهای انفرادی، مسوولیت‌محوری و مسجدمحوری دانش‌آموز و تربیت جوانان مومن و انقلابی پای کار از جمله اهداف بسیج دانش‌آموزی است.

وی اردوی راهیان نور دانش‌آموزی را یکی از مهم‌ترین برنامه بسیح عنوان کرد و گفت: طی سه سال گذشته نزدیک به ۷۰ هزار نفر دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام شده است و امسال طبق برنامه‌ریزی از تمام شهرستان‌های استان اعزامی به این اردوها خواهیم داشت.

فرشباف خاطرنشان کرد: اردوی راهیان نور در دو فصل پاییز و اواخر زمستان در مناطق شمال‌غرب و جنوب کشور انجام می‌گیرد که در این اردوها از یادمان‌های مشخص شده بازدید به عمل می‌آید.

وی در ادامه به طرح ۱۰ روزه هجرت برای کارهای جهادی توسط دانش‌آموزان در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: از دیگر فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی یاوران ولایت است به طوریکه تمام فرماندهان واحدهای آموزشی بسیج دانش‌آموزان از خود دانش‌آموزان بوده و این فرماندهان تحت طرح یاوران ولایت آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه عاشورا از اجرای طرح ملی بهنام محمدی با هدف اتصال ۳ رکن منزل، مدرسه و مسجد در ۱۸۴ مدرسه خبر داد و گفت: اتصال سه رکن اساسی منزل، مسجد و مدرسه با عنوان طرح ملی شهید بهنام محمدی در سراسر کشور انجام می‌گیرد.

وی، در ادامه به تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی پرداخت و اظهار داشت: دیدار جمعی از نخبگان و فرماندهان واحدهای دانش‌آموزی پیشگام با نماینده ولی‌فقیه در استان، برگزاری مسابقه دو رهروان شهدای دانش‌آموز و کوه‌پیمایی دانش‌آموزان بسیجی، برگزاری مانور رسانه‌ای جبهه مقاومت سایبری، هم‌اندیشی نخبگان علمی، هنری و ورزشی با استانداران و فرمانداران و تجلیل از آنان از جمله برنامه ها است.

فرشباف برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی، آغاز ثبت‌نام لیگ علمی پایا، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدای دانش‌آموز و معلمان در گلزار شهدا، برگزاری نشست‌های معرفتی، بصیرتی و تربیتی، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز، برگزاری یادواره شهید فهمیده و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز همچنین اجرای برنامه پدافند غیرعامل در مدارس را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در استان برشمرد.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: استان آذربایجان‌شرقی دارای یک‌هزار و ۸۵۰ شهید دانش‌آموز است و طبق ابلاغیه ما موظف به برگزاری ۱۴۴ یادواره شهید دانش‌آموز توسط واحدهای مقاومتی در طول سال تحصیلی هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها