رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی:

تهدیدات دشمن به شیوه های نوین گسترش یافته است

صریر: کریمی با اشاره به پیشرفت های علمی و تکنولوژی و گسترش فضاهای مجازی از حملات سایبری به عنوان یکی از تهدید های مهم در استان یاد کرد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «علیرضا کریمی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از اتمام مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل استان خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه این طرح جامع بنا به دلایل مختلف هفت سال ناتمام مانده بود.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی گفت: سطح بندی تمام داراییهای سازمان ها و ارگان ها در دستور کار اداره پدافند غیرعامل استان است و تلاش می شود با تعامل و هماهنگی بین دستگاهی و برگزاری تمرین ها و مانور، میزان آمادگی دستگاه ها را بالا ببریم.

کریمی با بیان این‌که امروز تهدیدات دشمن به شیوه های نوین گسترش یافته است، ادامه داد: پدافند غیرعامل استان در برنامه های خود آموزش اقشار مختلف مردم، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی را تدارک دیده است.

وی با اشاره به پیشرفت های علمی و تکنولوژی و گسترش فضاهای مجازی از حملات سایبری به عنوان یکی از تهدید های مهم در استان یاد کرد و افزود: همه مردم و مسؤولان باید در برابر این تهدیدها آمادگی داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با تأکید بر اهمیت توجه به توصیه‌ها و طرح‌های جامع پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف گفت: هیچ پروژه‌ای نباید بدون پیوست پدافند غیرعامل باشد.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود که با محوریت موضوع هفته پدافند غیرعامل بوده است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مسأله پدافند غیرعامل در جامعه کنونی تا به امروز برای پیشگیری از تهدیدات و خطرات قرارگاه‌های سایبری، زیستی و کالبدی در استان تشکیل‌ شده است.

وی اضافه کرد: در راستای پیشبرد اهداف قرارگاه سایبری و آگاه‌سازی و استفاده مناسب از بستر اینترنت، به دستگاه‌های دولتی توصیه‌شده تا باوجود تهدیدات سایبری شبکه اینترانت خود را از اینترنت جدا کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: جداسازی اینترنت و اینترانت به معنای محدودسازی نیست، بلکه به‌منظور پیشگیری از بروز تهدیدات است و این موضوع مختص دستگاه‌های دولتی نبوده و بخش خصوصی نیز بهتر است رعایت کنند، چراکه اخیراً یکی از بخش‌های خصوصی درگیر باج افزای شده بود که به دنبال باج‌گیری این برنامه متحمل هزینه زیادی شدند.

وی با تأکید بر اهمیت حوزه امنیت سایبری گفت: از زیرساخت‌های  ۵۰ دستگاه دولتی بازدید کرده ایم و ضمن شناسایی نقاط آسیب‌پذیر دستورالعمل‌های لازم ابلاغ شده است.

کریمی با اشاره اهمیت کار رسانه‌های محلی و استانی در فرهنگ عمومی جامعه و آگاهی‌بخشی نسبت به توصیه های پدافند غیرعامل گفت: همیشه رسانه را یار و یاور خود می دانیم و در این راستا از حداکثر ظرفیت رسانه ای استان بهره‌مند خواهیم شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها