رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May
مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی:

تهدیدات دشمن به شیوه های نوین گسترش یافته است

صریر: کریمی با اشاره به پیشرفت های علمی و تکنولوژی و گسترش فضاهای مجازی از حملات سایبری به عنوان یکی از تهدید های مهم در استان یاد کرد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «علیرضا کریمی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از اتمام مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل استان خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه این طرح جامع بنا به دلایل مختلف هفت سال ناتمام مانده بود.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی گفت: سطح بندی تمام داراییهای سازمان ها و ارگان ها در دستور کار اداره پدافند غیرعامل استان است و تلاش می شود با تعامل و هماهنگی بین دستگاهی و برگزاری تمرین ها و مانور، میزان آمادگی دستگاه ها را بالا ببریم.

کریمی با بیان این‌که امروز تهدیدات دشمن به شیوه های نوین گسترش یافته است، ادامه داد: پدافند غیرعامل استان در برنامه های خود آموزش اقشار مختلف مردم، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی را تدارک دیده است.

وی با اشاره به پیشرفت های علمی و تکنولوژی و گسترش فضاهای مجازی از حملات سایبری به عنوان یکی از تهدید های مهم در استان یاد کرد و افزود: همه مردم و مسؤولان باید در برابر این تهدیدها آمادگی داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با تأکید بر اهمیت توجه به توصیه‌ها و طرح‌های جامع پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف گفت: هیچ پروژه‌ای نباید بدون پیوست پدافند غیرعامل باشد.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود که با محوریت موضوع هفته پدافند غیرعامل بوده است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مسأله پدافند غیرعامل در جامعه کنونی تا به امروز برای پیشگیری از تهدیدات و خطرات قرارگاه‌های سایبری، زیستی و کالبدی در استان تشکیل‌ شده است.

وی اضافه کرد: در راستای پیشبرد اهداف قرارگاه سایبری و آگاه‌سازی و استفاده مناسب از بستر اینترنت، به دستگاه‌های دولتی توصیه‌شده تا باوجود تهدیدات سایبری شبکه اینترانت خود را از اینترنت جدا کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: جداسازی اینترنت و اینترانت به معنای محدودسازی نیست، بلکه به‌منظور پیشگیری از بروز تهدیدات است و این موضوع مختص دستگاه‌های دولتی نبوده و بخش خصوصی نیز بهتر است رعایت کنند، چراکه اخیراً یکی از بخش‌های خصوصی درگیر باج افزای شده بود که به دنبال باج‌گیری این برنامه متحمل هزینه زیادی شدند.

وی با تأکید بر اهمیت حوزه امنیت سایبری گفت: از زیرساخت‌های  ۵۰ دستگاه دولتی بازدید کرده ایم و ضمن شناسایی نقاط آسیب‌پذیر دستورالعمل‌های لازم ابلاغ شده است.

کریمی با اشاره اهمیت کار رسانه‌های محلی و استانی در فرهنگ عمومی جامعه و آگاهی‌بخشی نسبت به توصیه های پدافند غیرعامل گفت: همیشه رسانه را یار و یاور خود می دانیم و در این راستا از حداکثر ظرفیت رسانه ای استان بهره‌مند خواهیم شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها