رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: در پی محکومیت قاچاقچیان گوشی های موبایلی که به دلیل قاچاق از سطح بازار جمع آوری شده بود هفته آینده به دست فروشنده ها می رسد.

به گزارش صریر از تبریز، قرار است که در هفته آینده گوشی های توقیف شده به سطح بازار باز گردد.

در همین رابطه، «ابراهیم درستی» اعلام کرده که مقام های قضایی از همین هفته اقدام های لازم برای آزادسازی گوشی های تلفن همراه را انجام داده اند.

رئیس اتحادیه صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی در گفت و گو با ایرنا افزوده که قرار است از هفته آینده این گوشی ها وارد بازار شوند تا نیاز بازار برطرف شود و این گوشی های تلفن همراه از طریق فروشگاه های معتبر دارای مجوز صنفی توزیع خواهند شد.

اما داستان توقیف گوشی های تلفن همراه به زمانی باز می گردد که وارد کنندگان از ارز دولتی سوء استفاده کرده و این گوشی ها را به قیمت ارز آزاد در اختیار خریداران قرار داده بودند.

در همین خصوص پس از انتشار اسامی شرکت های وارد کننده گوشی تلفن همراه که ارز دولتی دریافت کرده بودند از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متهمان این فساد اقتصادی دستگیر شده و بیش از ۱۲۰ هزار گوشی از سوی مقامات قضایی توقیف شده است تا به پرونده متخلفان رسیدگی شود.

دادگاه های رسیدگی به پرونده این قاچاقچیان نیز برگزار شد و در نهایت طبق اعلام سخنگوی قوه قضائیه، متهمان بین به ۵ تا ۷ سال زندان و ۱۴ تا ۴ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

حالا با توجه به نتیجه محاکمه قاچاقچیان بازار تلفن همراه به نظر می رسد قوه قضائیه در همین رابطه اجازه بازگشت گوشی های توقیف شده به بازار را داده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها