رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت:

ناوشکن سهند با قابلیت رادارگریزی طراحی و تولید شد

صریر: دریادار دوم رضا عباسی از طراحی و تولید ناوشکن پیشرفته و جدید سهند به همت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، دریادار دوم رضا عباسی، در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز از طراحی و تولید ناوشکن پیشرفته و جدید سهند به همت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و اظهار داشت: ناوشکن جدید «سهند» پیشرفته‌تر و با ظرفیت‌های بالاتر از ناوشکن‌های جماران و دماوند است.

فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت با بیان این‌که ناوشکن سهند توانایی حمل بالگردهای بزرگ‌ و سامانه‌های موشکی و اژدرهای سطحی و زیر سطحی  و جنگنده‌های به‌روز شده را دارد، افزود: این ناوشکن سومین نمونه از کلاس خود و پس از جماران و دماوند (ولایت) ساخته شده است.

دریادار عباسی با اشاره به این‌که ناوشکن سهند قابلیت رادارگریزی دارد، افزود: این ناو جنگی به سامانه‌های الکترونیکی و دفاعی مدرن و به‌روز، تجهیز شده‌ است و پشیرفته‌ترین در غرب آسیا شناخته می‌شود.

فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت خاطرنشان کرد: برتری‌های سهند بر جماران در دو دسته کلی مشخصات فیزیکی و عملیاتی قابل دسته بندی است که البته بخشی از برتری‌های عملیاتی سهند بر نسل قبلی از بهبودهای فیزیکی ناشی می شود.

عباسی در بخش دیگری از سخنان خود به الحاق زیردریای غدیر به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی خبر داد و اظهار داشت: زیر دریایی نیمه سنگین ساخت ارتش نیز تا پایان سال به نیروی دریایی محلق می‌شود.

وی با اشاره به این‌که تحریم های دشمنان انقلاب موجب خودکفایی نیروهای مسلح در تولید تجهیزات دفاعی پیشرفته و مدرن شده است‌، خاطرنشان کرد: زیردریایی پیشرفته کلاس سنگین طارق نیز در دستور کار و در محله طراحی و ساخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها