رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: نهرین گفت: مؤسسه بین‌المللی الف به عنوان متولی برگزاری جشنواره تئاتر بین المللی الف با رویکرد صلح جهانی توانست حق تئاتر آذربایجان را از اعتبارات تبریز ۲۰۱۸ بگیرد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، بابک نهرین، رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری موفق نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی طی روزهای گذشته در تبریز اظهار داشت: این جشنواره نمونه‌ای شاخص از ورود بخش خصوصی به عرصه حمایت از هنر و هنرمندان بوده است.
وی با تأکید بر این‌که برای نخستین بار در کشور شاهد برگزاری جشنواره‌ای هنری با گستره بین‌المللی در عرصه تئاتر به همت بخش خصوصی بوده‌ایم، افزود: از دیگر شاخصه‌های مهم جشنواره، حضور و اجرای گروه‌های تئاتر اروپایی در تبریز بود، که آن هم برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی در این شهر اتفاق افتاد.
نهرین با اشاره به این‌که مؤسسه بین‌المللی الف به عنوان متولی برگزاری جشنواره تئاتر توانست حق تئاتر آذربایجان را از اعتبارات رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ بگیرد، افزود: موفقیت جشنواره تا جایی بود که در طول برگزاری توانست دیگر جشنواره های بین المللی کشور را تحت الشعاع خود قرار دهد.
رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای به جای حمایت از این حرکت ارزشمند به دنبال زیرسؤال بردن ورود بخش خصوصی به عرصه هنر به ویژه تئاتر استان هستند، برای بنده سؤال است که چرا عده‌ای با بخالت اجازه نمی دهند همشهریان خود کاری در عیار بین‌المللی انجام دهند؟
وی خواستار ورود بخش خصوصی در زمینه احیا و احداث سالن‌های تئاتر تبریز شد و گفت: متأسفانه سالنی آبرومند و استاندارد در استان نداریم و سالنی که در خاوران به همت شهرداری تبریز احداث شده، تبدیل به دکانی برای کسب درآمد عده‌ای شده است، چراکه هنرمندان توان پرداخت ۴۰ میلیون اجازه یک سانس آن سالن را ندارند.
نهرین با اشاره به این‌که مکان های موجود برای اجرای تئاتر تبریز بی‌آبروی محض برای شهر اولین‌ها است، افزود: امیدوارم بخش خصوصی در زمینه احداث سالن های جدید نیز ورود پیدا کند، تا در شأن هنرمندان تئاتر آذربایجان دارای سالن‌هایی با استانداردهای بین المللی باشیم.
رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی از استاندار جدید خواست تا در زمینه حمایت از فعالان فرهنگی و هنری استان در عمل اقداماتی جدی داشته باشد و گفت: همیشه گفته می شود “آذربایجان سر ایران است” اما این سر را بریده‌اند و کنار گذاشته اند، متأسفانه همه هزینه های کلان فرهنگی و هنری کشور در تهران، اصفهان و شیراز خلاصه شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها