رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: محمدرضا پورمحمدی با حکم وزیر کشور به عنوان چهاردهمین استاندار پس از انقلاب در آذربایجان‌شرقی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم» امروز در مراسم معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی که در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد، اظهار داشت: مردم از مسؤولان خواستار محبت و تفقد هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: انتظار داریم مقوله خدمت رسانی به مردم به دور از بازی‌های سیاسی و با رویکرد فراجناحی صورت گیرد، مردم در شرایط سخت معیشتی به سر می‌برند که باید مورد توجه متولیان امر باشد.

آل هاشم با تأکید بر این‌که قیمت ارز پایین آمد ولی کالاها همچنان گران هستند، افزود: قشر ضعیف و کارگری جامعه با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه است؛ از استاندار جدید آذربایجان‌شرقی انتظار می رود در حل مشکلات اقتصادی کارخانجات و بنگاه هایی که مشکل نقدینگی دارند، همت داشته باشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به این‌که امکانات استان باید به نفع صنعت استان بسیج شوند، خاطرنشان کرد: حمایت از تولید کالای ایرانی و فرهنگ مصرف از کالاهای تولید داخل مسأله دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، اکنون که تحریم‌های دشمن افزایش یافته است؛ باید از اهالی صنعت حمایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به این‌که مالیات ارزش افزوده بنگاه های اقتصادی را تحت فشار قرار داده است، افزود: امسال در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، باید به بهترین شکل ممکن دستاوردهای چهل ساله انقلاب به مردم یادآوری شود که این امر وظیفه مدیران تمام دستگاه های اجرایی استان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود میدان دادن به جوانان کشور و استفاده از تجربه های پیشکسوتان و بازنشستگان را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به هجمه فرهنگی دشمنان نظام؛ حمایت از کارهای فرهنگی باید در اولویت کار استاندار جدید باشد، از سوی دیگر انتظار تعامل حداکثری با رسانه ها داریم.

امام جمعه تبریز با اشاره به این‌که مسؤولان باید خود را پاسخگوی رسانه‌ها بدانند، تصریح کرد: حمایت از رسانه، خبرنگاران و خبرگزاری های مختلف یک اصل است، با شکایت از یک خبرنگار مشکلات حل نمی شود، باید فضا را طوری آماده کنیم که زمینه شکایت فراهم نشود.

همچنین محمدرضا پورمحمدی، استاندار جدید آذربایجان‌شرقی در سخنانی با تأکید بر این‌که به دنبال وحدت حداکثری میان مردم و مسؤولان خواهد بود، اظهار داشت: انسان دردمندی هستم و درد خدمتگزاری دارم؛ در طول ۳۰ سال خدمتم در دانشگاه، ۲۰ سال کارهای اجرایی کرده‌ام.

وی با تأکید بر این‌که با همه وجود و تجربه کاری آستینهایم را بالا زده و مسؤولیت را قبول کرده‌ام، افزود: بنده توسعه‌گرا و تحول‌خواه هستم و معتقدم برای توسعه باید به تغییر نگرش و استفاده از قدرت انگارهها بپردازیم؛ شعار من وحدت، همدلی و همکاری است.

پورمحمدی با بیان این‌که عقلانیت دانشگاهی، تجربه پیشکسوتان و نخبگان و همچنین خلاقیت و نوآوری نسل جوان استان را برای ادامه مسیر توسعه آذربایجان‌شرقی به کار خواهم گرفت، گفت: دولت با شعار تدبیر و امید و با رویکرد اعتدال برای خدمتگزاری روی کار آمده است و باید همین رویکرد نیز حفظ شود.

همچنین مجید خدابخش، استاندار سابق آذربایجان‌شرقی که به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان از امارت آذربایجان خداحافظی کرد؛ در سخنانی به تشریح اقدامات خود در دوران ۱۴ ماهه خدمت در تبریز پرداخت و در پایان با حکم وزیر کشور، محمدرضا پورمحمدی به عنوان چهاردهین استاندار پس از انقلاب در آذربیایجان‌شرقی معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها