رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
نماینده تبریز در واکنش به سخنان قاضی پور:

سابقه افراد مشخص می کند که چه کسانی ترسو یا شجاع هستند

صریر: پزشکیان با بیان اینکه برخی که خود عامل فقر و گرسنگی مردم هستند پشت تریبون از این فقر دفاع می کنند، گفت: سابقه افراد مشخص می کند که چه کسی در جبهه بوده،‌ شهید داده و اسیر شده و چه کسی در خواب بوده است.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، «مسعود پزشکیان»، نایب رییس مجلس در ادامه جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۴ آذر) و در جریان بررسی لایحه سی اف تی در واکنش به تذکر نادر قاضی پور در تذکری گفت: بحث آقای قاضی پور توهین بود اینکه ما فکر کنیم ما نترس و شجاع هستیم و دیگران ترسو هستند با گذشته و سابقه افراد مشخص می شود که چه کسی در جبهه بوده، شهید داده، اسیر شده و چه کسی خواب بوده است. اینکه ما جو را به گونه ای نشان دهیم که برخی ترسیده اند، مسخره است.

پزشکیان تصریح کرد: روندی که طی می شود به گونه ای است که می خواهیم هیچ تاجری نتواند تجارت کند و هیچ صنعتگری نتواند کار کند یا هیچ پولی معامله نشود این چه ربطی دارد که کسی ترسیده است قرار است در این مملکت تصمیم بگیریم که خود را تحریم نکنیم.

وی با بیان اینکه بگوییم عده ای ترسیده اند حرف و شعار است، گفت: ترسو کسانی هستند که در این مملکت زندگی می کنند و فقر، بدبختی و گرسنگی مردم را می بینند و خود را به کوچه علی چپ می زنند و آن وقت پشت تریبون از این فقر و گرسنگی دفاع می کنند. عامل فقر، گرسنگی و بدبختی مردم سیاست های غلط ماست که باید اصلاح شود.

نایب رییس مجلس خاطرنشان کرد: عامل این موضوع کسانی هستند که ندانسته و ناآگاهانه فریاد می کشند نه کسانی که بر اساس آگاهی می خواهند از سرنوشت کشور دفاع کنند این چه ربطی به کاپیتولاسیون دارد در آنجا سگ آمریکایی هم محترم است ولی اینجا ما می گوییم قانون تصویب کنیم که سرمایه گذار و تاجر ما تسلیم نشود.

وی خاطرنشان کرد: ما در مجلس با قدرت ایستاده ایم و اعلام می کنم که به این لایحه رای می دهم تا مردم بدانند چه کسانی این وضع اقتصادی را برایشان به وجود آورده است./

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها