رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان‌شرقی نسبت به نامه منتشر شده در برخی از شبکه‌های مجازی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، حجت الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با رسا نسبت به نامه منتشر شده در برخی از شبکه‌های مجازی واکنش نشان داد و اظهار داشت: برای تنویر افکار عمومی لازم است توضیحاتی در خصوص نامه منتشر شده ارائه دهم.

وی گفت: اصل نامه‌ای که به سازمان اوقاف و امور خیریه نوشته شده از این قرار است که با توجه به اخذ بیش از ۱۱۰ رای به نفع موقوفات استان؛ خواستار تشویق عوامل دست‌اندرکار امر بوده‌ایم، که در آن نامه هیچ گونه رقم و ریالی برای پاداش عنوان نشده است.

حجت الاسلام مصائبی ادامه داد: معاونت سازمان در پاسخ به نامه مذکور؛ خواستار معرفی عوامل دخیل و پیشنهاد برای شیوه تشویق احیارگران موقوفات استان شده بود که تاکنون هیچ پاسخی برای آن درخواست از سوی استان ارسال نشده است.

وی افزود: تصویر نامه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده است؛ پیش‌نویس نامه‌ای بود که از سوی همکاران تهیه و برای امضاء در کارتابل اداری قرار گرفته بود که البته به جرأت اذعان می کنم «والله» بنده این نامه را امضاء نکرده ام.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان‌شرقی افزود: ارزش ریالی موقوفاتی که طی سالیان گذشته در استان احیا شده است؛ بسیار بالاست و انتفاع آن به عموم جامعه خواهد بود، بنابراین تشویق افرادی که در این زمینه نقش‌آفرین بوده‌اند، امری پسندیده است.

گفتنی است، روز گذشته در فضای مجازی تصویر نامه‌ای منتصب به مدیرکل اوقاف منتشر شده بود که در آن درخواست پاداش میلیاردی برای احیای موقوفات استان از سازمان اوقاف صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها