رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June

صریر: منافی آذر گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارای ۲۳ شعبه فعال در سطح آذربایجان شرقی است که ۱۲ شعبه در شهرستان تبریز و ۱۱ شعبه دیگر در سایر شهرستان‎ها فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، رضا منافی آذر، مدیر شعب بانک قرضالحسنه مهر ایران در استان آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانک‌های دولتی در تاریخ ۲۲ آذر ماه سال ۱۳۸۶ افتتاح شده است.

وی خاطرنشان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با صدور مجوز رسمی بانک مرکزی و بر اساس برنامه‌های تدوین‌شده، ضمن انجام امور مربوطه به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در ارتباط با فعالیت‌های حساب قرض‌الحسنه جاری و بانکداری الکترونیکی اقدام کرد.

منافی آذر با تأکید بر این‌که بانک قرص الحسنه مهر ایران در راستای اشاعه فرهنگ قرض الحسنه و با هدف کمک به برقراری عدالت اقتصادی و حمایت از اقشار ضعیف و کمتر برخوردار جامعه شکل گرفته است، افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران بر اصالت و تقویت فرهنگ غنی و اسلامی قرض الحسنه تاکید دارد و مانند برخی از بانک‌ها و مؤسسات مالی نیست که با مانورهای تبلیغاتی گوناگون صرفاً به فکر سوداگری و ایجاد فرایندهای دریافت و پرداخت بهره‌های بانکی باشد.

وی افزود: این بانک از نظر ماموریتی با سایر بانکها هیچ تفاوتی نداشته و از نظر خدمات اینترنتی و الکترونیکی حتی از سایر بانکها نیز پیشی گرفتهایم. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، تجاری نبوده و هیچ سودی به مردم داده نمیشود و سوددهی جزو اهداف ما نیست، اما در سایر بانکها طبق چهار سرفصل حساب کوتاه مدت، بلند مدت، قرض‌الحسنه و جاری، سود داده میشود، در اعطای وام نیز از مشتری سودی نمی‌گیریم و چهار درصد سود هم صرفا برای تأمین هزینه های جاری و خدماتی اخذ میشود.

مدیر شعب بانک قرضالحسنه مهر ایران در استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که اغلب مردم بانک قرض الحسنه مهر ایران را به هر نامی به غیر از نام خودش میشناسند، اظهار داشت: این بانک، اولین بانک تخصصی قرض‌الحسنه در ایران و جزو بانکهای توسعه یافته در کشور است.

وی ادامه داد: در خصوص جذب منابع نیز متاسفانه استان ما در مقایسه با استانهای کوچکتری همچون آذربایجان غربی و حتی کرمانشاه نیز عقب افتاده است و این شایسته استان و شهر ما نیست، در طول یک سال گذشته، گامهای مثبتی برای اسفاده حداکثری مردم از وامهای قرضالحسنه این بانک با نرخ سود چهار درصد برداشته شده است.

منافی آذر با اشاره به این‌که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارای ۲۳ شعبه فعال در سطح آذربایجان شرقی است که ۱۲ شعبه در شهرستان تبریز و ۱۱ شعبه دیگر در سایر شهرستانها فعالیت دارند، افزود: افتتاح شعبه در شهر جدید سهند و یکی از شهرستانهای استان نیز در برنامه قرار دارد.

مدیر شعب بانک قرضالحسنه مهر ایران در استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بخش عمدهای از جامعه هدف این بانک را محرومان و قشر ضعیف جامعه تشکیل میدهند و تلاش میکنیم تا افراد بیشتری از این تسهیلات بهرهمند شوند، در این راستا قراردادهایی نیز با نهادهایی همچون کمیته امداد، بنیاد برکت و دانشگاهها داریم، این بانک اقدامات قابل توجهی در اعطای تسهیلات به زنان شاغل به ویژه زنان سرپرست خانوار، انجام داده است.

وی با تاکید بر این که توسعه بانک‌های قرض‌الحسنه به اشتغال و توسعه جامعه کمک میکند، افزود: معتقد هستیم، وام‌های کوچک با کارمزد کم، بهترین ابزار مبارزه با فقر و ناهنجاری در کشور هستند؛ به دور از هر گونه تعصب، می‌گوییم که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، عملکرد شفافی داشته و مستندات نیز نشان میدهد که ۱۰۴ درصد از منابعمان را خرج کردهایم،.

منافی آذر ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در اقدامی به منظور تسریع و تسهیل در انجام امور افتتاح حساب برای متقاضیان و همچنین صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، حمایت از محیط زیست و تقویت بانکداری سبز، با استفاده از سامانه استعلام آنی ثبت احوال از اخذ کپی کارت ملی و شناسنامه اجتناب کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها