رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: منافی آذر گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارای ۲۳ شعبه فعال در سطح آذربایجان شرقی است که ۱۲ شعبه در شهرستان تبریز و ۱۱ شعبه دیگر در سایر شهرستان‎ها فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، رضا منافی آذر، مدیر شعب بانک قرضالحسنه مهر ایران در استان آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانک‌های دولتی در تاریخ ۲۲ آذر ماه سال ۱۳۸۶ افتتاح شده است.

وی خاطرنشان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با صدور مجوز رسمی بانک مرکزی و بر اساس برنامه‌های تدوین‌شده، ضمن انجام امور مربوطه به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در ارتباط با فعالیت‌های حساب قرض‌الحسنه جاری و بانکداری الکترونیکی اقدام کرد.

منافی آذر با تأکید بر این‌که بانک قرص الحسنه مهر ایران در راستای اشاعه فرهنگ قرض الحسنه و با هدف کمک به برقراری عدالت اقتصادی و حمایت از اقشار ضعیف و کمتر برخوردار جامعه شکل گرفته است، افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران بر اصالت و تقویت فرهنگ غنی و اسلامی قرض الحسنه تاکید دارد و مانند برخی از بانک‌ها و مؤسسات مالی نیست که با مانورهای تبلیغاتی گوناگون صرفاً به فکر سوداگری و ایجاد فرایندهای دریافت و پرداخت بهره‌های بانکی باشد.

وی افزود: این بانک از نظر ماموریتی با سایر بانکها هیچ تفاوتی نداشته و از نظر خدمات اینترنتی و الکترونیکی حتی از سایر بانکها نیز پیشی گرفتهایم. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، تجاری نبوده و هیچ سودی به مردم داده نمیشود و سوددهی جزو اهداف ما نیست، اما در سایر بانکها طبق چهار سرفصل حساب کوتاه مدت، بلند مدت، قرض‌الحسنه و جاری، سود داده میشود، در اعطای وام نیز از مشتری سودی نمی‌گیریم و چهار درصد سود هم صرفا برای تأمین هزینه های جاری و خدماتی اخذ میشود.

مدیر شعب بانک قرضالحسنه مهر ایران در استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که اغلب مردم بانک قرض الحسنه مهر ایران را به هر نامی به غیر از نام خودش میشناسند، اظهار داشت: این بانک، اولین بانک تخصصی قرض‌الحسنه در ایران و جزو بانکهای توسعه یافته در کشور است.

وی ادامه داد: در خصوص جذب منابع نیز متاسفانه استان ما در مقایسه با استانهای کوچکتری همچون آذربایجان غربی و حتی کرمانشاه نیز عقب افتاده است و این شایسته استان و شهر ما نیست، در طول یک سال گذشته، گامهای مثبتی برای اسفاده حداکثری مردم از وامهای قرضالحسنه این بانک با نرخ سود چهار درصد برداشته شده است.

منافی آذر با اشاره به این‌که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارای ۲۳ شعبه فعال در سطح آذربایجان شرقی است که ۱۲ شعبه در شهرستان تبریز و ۱۱ شعبه دیگر در سایر شهرستانها فعالیت دارند، افزود: افتتاح شعبه در شهر جدید سهند و یکی از شهرستانهای استان نیز در برنامه قرار دارد.

مدیر شعب بانک قرضالحسنه مهر ایران در استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بخش عمدهای از جامعه هدف این بانک را محرومان و قشر ضعیف جامعه تشکیل میدهند و تلاش میکنیم تا افراد بیشتری از این تسهیلات بهرهمند شوند، در این راستا قراردادهایی نیز با نهادهایی همچون کمیته امداد، بنیاد برکت و دانشگاهها داریم، این بانک اقدامات قابل توجهی در اعطای تسهیلات به زنان شاغل به ویژه زنان سرپرست خانوار، انجام داده است.

وی با تاکید بر این که توسعه بانک‌های قرض‌الحسنه به اشتغال و توسعه جامعه کمک میکند، افزود: معتقد هستیم، وام‌های کوچک با کارمزد کم، بهترین ابزار مبارزه با فقر و ناهنجاری در کشور هستند؛ به دور از هر گونه تعصب، می‌گوییم که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، عملکرد شفافی داشته و مستندات نیز نشان میدهد که ۱۰۴ درصد از منابعمان را خرج کردهایم،.

منافی آذر ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در اقدامی به منظور تسریع و تسهیل در انجام امور افتتاح حساب برای متقاضیان و همچنین صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، حمایت از محیط زیست و تقویت بانکداری سبز، با استفاده از سامانه استعلام آنی ثبت احوال از اخذ کپی کارت ملی و شناسنامه اجتناب کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها