رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June

صریر: آل هاشم با تأکید بر این‌که پیشرفت هسته‌ای، توانایی موشکی و قدرت دفاعی ایران دشمنان را به واهمه انداخته است، افزود: دشمنان به دنبال کاهش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، امروز در خطبه‌های نماز تبریز با انتقاد از راه‌اندازی میز خدمت در برخی از ادارات استان اظهار داشت: در برخی اداره‌ها بنده چنین برداشتی دارم که این میز خدمت‌ها صرفا به این خاطر است تا ارباب رجوع مزاحم مسؤولان در طبقات بالا نشوند و در همان طبقه پایین دست به سر شوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که کشور نیازمند مسؤولانی دلسوز، مردمی و به دور از اشرافی‌گری است، خطاب به کارکنان دستگاه های اداری خاطرنشان کرد: اگر مطالبه مردم قانونی نیست لااقل راه‌های قانونی را نشان دهید.

وی با اشاره به این‌که دشمن به دنبال ایجاد موج نارضایتی میان مردم است، افزود: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن خواهیم گرفت، همین مسأله چندان مطلوب دشمنان ملت ایران نیست، از این رو به دنبال هرگونه توطئه در عرصه های مختلف برای مقابله با مسیر تعالی انقلاب اسلامی ایران هستند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر این‌که باید جلوی هر چیزی که افکار عمومی را تحریک کرده و التهاب ایجاد کند، مقابله کرد، تصریح کرد: برای حفظ اعتماد عمومی در نظام اداری کشور باید تلاش کرد، اگر مردم نسبت به مسؤولان اعتماد داشته باشند، خود پای کار می آیند و دشمنان توطئه های خود را نخ‌نما خواهند دید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر برخورد جدی با مظاهر اشرافی‌گری در جامعه گفت: ترویج ساده زیستی از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، ترویج فرهنگ قناعت و تبیین پیام اسراف در جامعه، رسالتی مهم بر عهده فعالان فرهنگی جامعه است. هزینه‌های کلان برای سمینار و همایش‌های بی‌جهت در ادارات نیز باید متوقف شود.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم وحدت و انسجام ملی اظهار داشت: جامعه نیازمند وحدت و یکپارچگی است، در چنین شرایطی هر کسی بخواهد وحدت را خدشه‌دار کند، به کشور خیانت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده شهدای مدافع حرم اظهار داشت: ایشان فرمودند که مردم آگاه باشید که شاید دشمن امسال برای ما مشغولیت ایجاد کند و سال بعد کار خود انجام دهد از این رو نباید لحظه‌ای غافل بود.

امام جمعه تبریز فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی را از جمله اهداف دشمن به تعبیر رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: حقیقت آن است که پیشرفت هسته‌ای، توانایی موشکی و قدرت دفاعی ایران دشمنان را به واهمه انداخته است.

وی افزود: دشمنان به دنبال کاهش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هستند، از این‌رو تلاش خود را معطوف به تضعیف اقتصاد کشور کرده‌اند؛ مسؤولان باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان بازی دشمنان را نخورند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها