رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: آل هاشم با تأکید بر این‌که پیشرفت هسته‌ای، توانایی موشکی و قدرت دفاعی ایران دشمنان را به واهمه انداخته است، افزود: دشمنان به دنبال کاهش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، امروز در خطبه‌های نماز تبریز با انتقاد از راه‌اندازی میز خدمت در برخی از ادارات استان اظهار داشت: در برخی اداره‌ها بنده چنین برداشتی دارم که این میز خدمت‌ها صرفا به این خاطر است تا ارباب رجوع مزاحم مسؤولان در طبقات بالا نشوند و در همان طبقه پایین دست به سر شوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که کشور نیازمند مسؤولانی دلسوز، مردمی و به دور از اشرافی‌گری است، خطاب به کارکنان دستگاه های اداری خاطرنشان کرد: اگر مطالبه مردم قانونی نیست لااقل راه‌های قانونی را نشان دهید.

وی با اشاره به این‌که دشمن به دنبال ایجاد موج نارضایتی میان مردم است، افزود: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن خواهیم گرفت، همین مسأله چندان مطلوب دشمنان ملت ایران نیست، از این رو به دنبال هرگونه توطئه در عرصه های مختلف برای مقابله با مسیر تعالی انقلاب اسلامی ایران هستند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر این‌که باید جلوی هر چیزی که افکار عمومی را تحریک کرده و التهاب ایجاد کند، مقابله کرد، تصریح کرد: برای حفظ اعتماد عمومی در نظام اداری کشور باید تلاش کرد، اگر مردم نسبت به مسؤولان اعتماد داشته باشند، خود پای کار می آیند و دشمنان توطئه های خود را نخ‌نما خواهند دید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر برخورد جدی با مظاهر اشرافی‌گری در جامعه گفت: ترویج ساده زیستی از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، ترویج فرهنگ قناعت و تبیین پیام اسراف در جامعه، رسالتی مهم بر عهده فعالان فرهنگی جامعه است. هزینه‌های کلان برای سمینار و همایش‌های بی‌جهت در ادارات نیز باید متوقف شود.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم وحدت و انسجام ملی اظهار داشت: جامعه نیازمند وحدت و یکپارچگی است، در چنین شرایطی هر کسی بخواهد وحدت را خدشه‌دار کند، به کشور خیانت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده شهدای مدافع حرم اظهار داشت: ایشان فرمودند که مردم آگاه باشید که شاید دشمن امسال برای ما مشغولیت ایجاد کند و سال بعد کار خود انجام دهد از این رو نباید لحظه‌ای غافل بود.

امام جمعه تبریز فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی را از جمله اهداف دشمن به تعبیر رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: حقیقت آن است که پیشرفت هسته‌ای، توانایی موشکی و قدرت دفاعی ایران دشمنان را به واهمه انداخته است.

وی افزود: دشمنان به دنبال کاهش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هستند، از این‌رو تلاش خود را معطوف به تضعیف اقتصاد کشور کرده‌اند؛ مسؤولان باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان بازی دشمنان را نخورند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها