رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: مدیر روابط بین الملل دانشگاه تبریز گفت: بیش از ۱۴۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه تبریز داریم که بیشتر دانشجویان خارجی در دانشگاه تبریز از کشورهای ترکیه، عراق، یمن، سوریه و آذربایجان است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «سعید شجاعی» امروز در نشست خبری گزارش و عملکرد پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز افزود: در حال حاضر در ۱۷ رشته دانشگاهی دوره های مشترک بین المللی با دانشگاه های خاور نزدیک و کشور قبرس و اخیرا نیز با دانشگاه کشور ترکیه برگزار کرده ایم.

وی ادامه داد: ایجاد همکاری با دانشگاه کرتین کشور استرلیا و دانشگاه ساربوک کشور اتریش در ۴ رشته در جلسه شورای برنامه ریزی و آموزشی دانشگاه تصویب شده است.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه تبریز با بیان اینکه اخیرا دبیرخانه گفتگوهای فرهنگی ایران و ترکیه به دانشگاه تبریز محول شده است، تصریح کرد: دانشگاه تبریز از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی متولی گفتگوهای فرهنگی ایران و ترکیه است که در این زمینه نشست های تخصصی بیشتر در حوزه علوم انسانی برگزار خواهد شد.

شجاعی تاکید کرد: در حال حاضر برنامه ریزی برای بسترسازی به منظور جذب حداکثری دانشجویان خارجی انجام می شود که در این زمینه تعداد دانشجویان خارجی در حال افزایش است.

وی با بیان این که برنامه هایی برای جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه در حال انجام است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۴۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه تبریز وجود دارد که در این زمینه تلاش می کنیم تا سال آینده این تعداد به ۴۰۰ دانشجو  برسد.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه تبریز همچنین ادامه داد: بیشتر دانشجویان خارجی در دانشگاه تبریز از کشورهای ترکیه، عراق، یمن، سوریه و آذربایجان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها