رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June
​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

سن ناوگان آذربایجان‌شرقی بالاتر از متوسط کشوری است

صریر: علیزاده گفت: متوسط سن ناوگان حمل و نقل کالا آذربایجان‌شرقی۲۰ سال بوده ولی نسبت به کشور عقب هستیم، چراکه سن میانگین کشوری ۱۷ سال است و امیدواریم با تلاش خود را به متوسط کشوری برسانیم.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «اروجعلی علیزاده» در نشست خبری با اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی با اشاره به ۴۵ هزار کیلومتری وسعت آذربایجان‌شرقی و موقعیت جغرافیایی و مرزی استان اظهار داشت: دو مرز سرو و رازی در این نوار قرار گرفته و حمل و نقل بیشتری در این محدوده انجام می‌گیرد، از این‌رو جایگاه حمل و نقل در استان آذربایجان‌شرقی به مراتب بالاتر از سایر استان‌هاست و دارای جایگاه ممتازی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار راننده باری در استان وجود دارد که مشغول انجام وظیفه اپراتوری هستند به طوریکه ۵ هزار و ۹۷۷ راننده مسافری در ۱۴ پایانه مسافربری فعالیت می‌کنند و البته استان دارای دو پایانه مرزی جلفا و پایانه مرزی نوردوز نیز است.

وی ادامه داد: ۵۸ شرکت حمل و نقل برای مدیریت در استان وجود دارد که در کنار آن، ۲۲ تشکل صنفی حمل و نقل برای سازماندهی حوزه حمل و نقل ایفای نقش می‌کنند.

علیزاده، مقدار جابه‌جایی بار از طریق جاده را ۱۸/۲ میلیون تن در طول یک سال اعلام کرد و تصریح کرد: از این میزان جابه‌جایی ۴/۳ کشوری سهم استان بوده به طوریکه تعداد سفرهای کامیون باری در بازه زمانی حمل کالا  یک‌هزار و ۴۵۶  سفر است که این رقم، پنج درصد کل کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: وسایل حمل و نقل عمومی ۲۴ هزار و ۱۰۳  وسیله نقلیه است که سهم استان ۷/۱ بوده و در رتبه پنجم کشوری از لحاظ حمل و نقل قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، میزان جابه‌جایی کالا در هشت ماه سال‌جاری از طریق جاده و کامیون  را ۱۳ میلیون تن اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با سال‌های قبل  ۶/۷ درصد رشد داشته است.

سن ناوگان آذربایجان‌شرقی بالاتر از متوسط کشوری است

وی با تاکید بر اینکه سن ناوگان استان در مقایسه با کشوری بالاست، تصریح کرد:  بر حسب کار کارشناسی انجام گرفته، سن تعیین شده برای ناوگان فرسوده، ۲۵ سال به بالا انتخاب شده است و باید از رده خارج شود.

علیزاده توضیح داد: متوسط سن ناوگان حمل و نقل کالا آذربایجان‌شرقی۲۰ سال بوده ولی نسبت به کشور عقب هستیم، چراکه سن میانگین کشوری ۱۷ سال است و امیدواریم با تلاش خود را به متوسط کشوری برسانیم.

وی با بیان اینکه ۷۳۴ دستگاه اتوبوس در ۱۴ پایانه استان فعالیت می‌کنند، یادآور شد:  یک‌هزار و ۷۷۸  مینی‌بوس حمل و نقل عمومی را در استان انجام می‌دهند و در کنار آن تعداد سواری که از طریق سازمان مجوز  فعالیت گرفته‌اند که ۷۱۰ دستگاه است که در مجموع ۲ هزار و ۶۱۶ دستگاه در استان حمل و نقل عمومی می‌کنند که  این رقم چهار درصد کشوری را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به اینکه ۶۲۷ هزار سفر در سال‌جاری انجام گرفته است، گفت: در هشت ماهه سال‌جاری ۳ میلیون  و ۷۷۹ هزار و ۱۶۷ مسافر جابه‌جا شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در جابه جایی زائران اربعین، ۵۲۲ دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی ۷۱ هزار و ۶۱۶ زائر ارائه خدمات داد که کارنامه مثبتی نسبت به سال‌های قبل از خود نشان داد.

علیزاده، دو پایانه مرزی جلفا و نوردوز در آذربایجان‌شرقی را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: در هشت ماهه اول سال‌جاری ۹۰۱ هزار مسافر از دو پایانه مرزی تردد داشتند که ۵۶۹ هزار مسافر از مرز جلفا و ۳۳۲ هزار از مرز نوردوز به کشورهای مجاور سفر کرده‌اند به طوریکه  ۳۴ هزار و ۴۶۴ دستگاه کامیون ایرانی و ۳۹ هزار و  ۸۰۰ کامیون خارجی تردد داشتند که نسبت به سال‌های قبل ۵/۳ رشد داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، به مطالبات رانندگان کامیون در روزهای اخیر اشاره کرد و اذعان داشت: مطالبات کامیون‌داران از  زبان رانندگان به مسوولان کشوری انعکاس یافت که البته مطالبات  به حق بود.

وی متذکر شد: با توجه به نوسانات اخیر قیمت در بازار، رانندگان در  جهت تامین قطعه، لاستیک و روغن سایر نیازهای تحت پوشش متحمل ضررهایی بودند.

علیزاده افزود: برخی رانندگان به علت این مشکلات از بارگیری کالا در برخی پایانه‌ها امتناع کردند، از این‌رو  دولت در جهت تامین برخی نیازها از قبیل توزیع لاستیک اقدامات توزیع انجام داد.

۱۲ درصد نیازهای کامیون‌داران رفع شده است

وی بیان کرد: لاستیک‌ها بر حسب نیاز از طریق اصناف توزیع شد و در حال حاضر در حد ۱۲ تا ۱۳ درصد نیازهای آنها تامین و توزیع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خاطرنشان کرد: دولت و وزارت راه تصمیم گرفتند تا قیمت حمل و نقل نسبت به سایر اقلام همخوانی داشته و قیمت واقعی به خود بگیرد، از این رو نرخ حمل و نقل بر حسب تن بر کیلومتر تعریف شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با تاکید به موضوع نگهداری جاده‌ها در استان کوهستانی آذربایجان‌شرقی، گفت: با توجه به موقعیت استان و کوهستانی بودن آن و تجربه دمای تا منهای ۳۷ درجه در زمستان و ۴۰ درجه در تابستان، باعث اهمیت توجه به راهداری در این مناطق می‌شود.

۱۴ هزار و ۱۹۶ کیلومتر راه در آذربایجان‌شرقی

وی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی دارای ۱۴ هزار و ۱۹۶ کیلومتر  راه است، تصریح کرد: استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲۷۵ کیلومتر راه فرعی همچنین ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

علیزاده با اشاره به اینکه استان از لحاظ آزادراه توانسته ۱۰ درصد آزادراه کشور را به خود اختصاص دهد، ادامه داد: از لحاظ بزرگراه ۳/۱۲ درصد، راه اصلی چهار درصد، راه فرعی هشت درصد کشور را به خود اختصاص داده است.

وی، به مبحث نگهداری راه از دو طریق اعتبار ملی و استانی اشاره کرد و ابراز کرد: ۷۸ میلیارد تومان از طریق وزارت راه برای نگهداری راه‌ها تعیین شده که تا به امروز ۴۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اضافه کرد: راهداری راه‌های روستایی از طریق اعتبارات سازمان برنامه و بودجه تامین می‌شود که برای این منظور ۴۲ میلیارد تومان تعیین شده و تا به امروز ۱۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است. نگهداری، آسفالت‌ریزی، حفاظت از حریق، روشنایی و هوشمندسازی جاده جزو وظایف راهداری است.

علیزاده در تشریح عملکرد اداره راهداری برای هوشمندسازی جاده‌ها، گفت: در ۸۲ محور توانستیم ۲۴ دوربین نظارت تصویری نصب کنیم که از لحاظ کشوری در دوربین، رتبه ششم را داریم. ۵۹ دوربین ثبت تخلف در جاده نصب شده است و ۴۰ سامانه نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، ۴۰ مجتمع رفاهی و خدماتی را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: ۲۱ مجتمع در حال ساخت بوده همچنین ساخت ۴۰ مجتمع نیز تقاضا داده شده است.

علیزاده خاطرنشان کرد: راهداری زمستانی نیز یکی دیگر از وظایف ماست به طوریکه فصل زمستان آذربایجان‌شرقی از ۱۵ آبان آغاز شده و از همان روز نیز تلاش شبانه‌روزی برای راهداری آغاز می‌شود. ۴۱ راهدارخانه ثابت و ۲۲ اداره به عنوان راهدارخانه مرکزی و ۳۶۲ دستگاه برف‌روب و برف‌خور در حال فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: البته ۱۹۲ دستگاه برف‌روب و برف‌خور را از بخش خصوصی اجاره کردیم که در مجموع ۵۶۸ دستگاه به صورت ملکی و استیجاری در اختیار راهداری استان است.

وی با بیان اینکه ۹۶۸ پرسنل در راهداری استان فعالیت می‌کنند، افزود: در حال حاضر جهت آمادگی زمستانی، ۴۸ هزار تن نمک و ۳۰ هزار تن ماسه در راهدارخانه استان دپو شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

داغ بر دل « قره‌داغ »

به گزارش صریر از تبریز، هشت سال پیش در یکی از نشریات پرونده‌ای کار شد که چرا ارسباران، شمال ایران(سواحل خزر) نشد؟ آن روز از بکرترین جنگل‌های ایران گفتیم که به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در اطراف آن، کمترین توجه را به عنوان مقصد گردشگری به خود جلب کرده بود. یعنی اگر از کودک این سرزمین بپرسید شمال کجاست؟ پاسخ مشخص است، اما جایی که از قره‌داغ و ارسباران بپرسیم، پاسخ شاید مشخص نباشد. ارسبارانی که هر چه از زیبایی‌هایش بگوییم کم گفته‌ایم. منطقه‌ای که تا مرز ثبت جهانی رفته و پرونده‌اش همچنان باز است. «انوشیروان شیروانی» مجری پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران روزی گفت: «یک شیرمرد در قامت استاندار می‌تواند بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران را ثبت جهانی کند.» این جمله تاریخی درد این روزهای ارسباران است. منطقه ای که از شیرمردان و شیرزنان انگار تهی شده و به جایی رسیده که با پرونده‌ای باز برای ثبت جهانی شدن، از ویژگی‌های خود برای جهانی شدن تهی می شود. این روزها ارسباران سبز دیروز به رنگ الوار و چوب در آمده است. اگر روزی به خاطر بخش های کشاورزی و عشایر نشینی این منطقه ثبت جهانی نشد، فردا این منطقه برای از بین رفتن ویژگی های اصلی خود شاید دیگر جهانی نشود. حکایت غریبی‌است، اگر دیروز بر اثر اتفاق، آتش به جان دیگر اثر جهانی‌مان یعنی بازارتاریخی تبریز افتاد، این روزها برخی سودجویان آتش به جان نگین‌ِ سرسبز آذربایجان انداخته‌اند و جنگل‌های قره‌داغ را به یغما می‌برند و نکته‌ی کار این‌جاست که این‌طرفِ قضیه نه از سازمان محیط‌ زیست صدایی در می‌آید و نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان دلش به حال این میراث می‌سوزد. از سوی دیگر استاندار هم می‌گوید که خبرسازی کار دشمنان است و کار، کارِ انگلیسی‌هاست. یاد آن مسئول چنددهه قبل می‌افتیم که می‌گفت اینها نوار است و واقعیت ندارد. طی این ماه‌ها جز امام جمعه ‌تبریز صدای اعتراضی برای به یغما رفتن این ثروت بلند نشده است و همه دورهم «جشن ماست‌مالی» را برگزار می‌کنند و می‌گویند خبری نیست. در میان این «خبری نیست‌ها» پوپولیست‌های مجازی و حقیقی خبرساز شده‌اند و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند و برای خود فالوور جمع می‌کنند. این جماعتِ پوپولیست برایشان مهم نیست که آنچه منتشر می‌کنند چه اثراتی در جامعه دارد، هدف آنها در مرحله اول دیده‌ شدن و در مرحله دوم ریختن هیزم بر آتش قومگرایی است، چرا که خمیر آنها آماده پخت است برای تجزیه طلبان. این روزها باید برگردیم به جمله انوشیروانی شیروانی. این روزها بیش از همه چیز و همه کس، مسئولِ شیرمرد و شیرزنی می‌خواهیم که بگوید چرا حمل و نقل چوب و الواری که قرار بود ممنوع شود، همچنان در روز روشن انجام می شود؟ این روزها این شیرمرد و شیرزن کجا هستند که جلوی به یغما رفتن ثروت عمومی این دیار را بگیرند؟ این روزها نباید اجازه بدهیم داغی دیگر بر دل قره داغ بماند. زلزله ورزقان برای این منطقه کم نبود؟ جعفر محرم پور

آخرین خبرها