رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز ضمن ابراز تأسف از تأخیر در اتمام پروژه میدان بزرگ آذربایجان گفت:: پروژه میدان بزرگ آذربایجان از نظر فنی و اصول شهرسازی نیز مشکلات اساسی دارد و آن چه مشخص است خیانت‌های آشکار زیادی چه از نظر مالی و چه از نظر فنی صورت گرفته است.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از فارس، میدان آذربایجان همان پروژه‌ای است که روزی ورد زبان‌ها بود و همه منتظر روزی بودند تا این پروژه تکمیل شود اما افسوس که در میان وعده و وعید‌هایی که شاید روزی عملی گردد، روزگار می‌گذارند ماهیچ‌وقت از فرصت‌ها بهره نمی‌گیریم ولی افسوس که زمان به سرعت برق و باد می‌گذرد و در نهایت خود ما دست خالی می‌مانیم با کلی آرزوهای برآورده نشده و حسرت‌ها.

خشت اول گر چون نهد معمار کج

 تا ثریا می‌رود دیوار کج

پروژه میدان آذربایجان تب تندی بود که زود عرق کرد در پشت پرده‌ی چنین پروژه‌های عظیمی هزینه‌های هنگفتی جاخوش کرده‌اند اما آن‌ گونه که پیداست این پروژه‌های ناتمام قرار نیست روزی به اتمام برسد، این اولین و آخرین پروژه‌ی ناتمامی نیست که در کلانشهر تبریز به چشم می‌خورد پروژه‌هایی که هم چنان خاک می‌خورند و کمبود بودجه و وعده‌های خیالی آنها را به این حال و روز گرفتار ساخته است.

تبریز ۲۰۱۸ بالاخره با تمام نواقص و آرزوهای برآورده نشده به پایان رسید حال که تمام شد به فکر افتاده‌ایم که چرا تبریز ۲۰۱۸ که تا روز موعود، چنان تب و تابی داشت که همه در این فکر بودیم که قرار است چه گلی بر سر کلانشهر تبریز بزند اما به لطف کوتاهی مسوولان دردی دوا نشد و شهر اولین‌ها، سکوتی مبهم را در رویداد تبریز ۲۰۱۸ تجربه کرد که اگر سال‌ها از آن یاد کنیم تلخی آن هرگز از حافظه‌مان پاک نمی‌شود.

تبریز ۲۰۱۸ قرار بود بهانه‌ای بر التیام زخم‌های کهنه شهر اولین‌ها باشد اما نه تنها التیام نبخشید بلکه پروژه‌های ناقص بسیاری نیز در دست باقی گذاشت، پروژه‌هایی که هزینه‌های زیادی را متحمل شد اما در نهایت هم‌چنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد از این رویداد فقط چند المان در کلانشهر تبریز به چشم خورد تنها به واسطه‌ی چند المان یادآور ساختیم که اینجا شهر اولین‌هاست المان‌هایی که تاریخ مصرف آن‌ها به پایان رسید و از سطح شهر برداشته شد.

​پروژه‌ای ناتمام با صرف هزینه‌های سنگین/​مشخص شدن خیانت‌های آشکار

کریم صادق‌زاده، سخنگو و عضو هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس،ضمن تأکید بر نگرانی‌ها وانتقادات شدید شهروندان تبریز در چند روز اخیر در رابطه با تکمیل نشدن پروژه‌ میدان آذربایجان ادامه داد : بسیار متأسف هستم که این پروژه علی‌رغم صرف هزینه‌های هنگفت، نه تنها به نتیجه نرسیده بلکه موجبات نارضایتی عموم همشهریان شده است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز ضمن ابراز تأسف از تأخیر در اتمام پروژه میدان بزرگ آذربایجان خاطرنشان کرد : پروژه میدان بزرگ آذربایجان از نظر فنی و اصول شهرسازی نیز مشکلات اساسی دارد و آن چه مشخص است خیانت های آشکار زیادی چه از نظر مالی و چه از نظر فنی صورت گرفته است.

ورود جدی و شفاف سازی در این پروژه

وی، خواستار ورود جدی و کارشناسی‌های لازم جهت شفاف سازی در این موضوع  شد و افزود: بنده به عنوان خادم مردم شریف تبریز در شورای شهر از تمام دستگاه‌های نظارتی، سازمان محترم بازرسی استان، دادگستری محترم استان همچنین از آقای استاندار و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضای جدی دارم که به این موضوع به صورت جدی ورود کرده و با انجام بررسی‌ها و کارشناسی‌های لازم ، به مردم شفاف‌سازی کنند و اگر افرادی در هر موقعیتی خیانتی کرده‌اند به دست قانون بسپارند و نسبت به اعاده بیت‌المال اقدامات قاطع قانونی انجام دهند.

رئیس فراکسیون کارگران شورای کلانشهر تبریز اظهار کرد: البته گلایه تلخی هم از برخی نمایندگان‌مان در مجلس دارم که روی موضوعات بی‌پایه و اساسی،کلّی مصاحبه کرده و جلسات متعدد تشکیل می‌دهند ولی متأسفانه به این قضیه اهمیتی نداده و کوچکترین ورود قانونی نمی‌کنند.

صادق‌زاده در پایان تصریح کرد : بدون تردید شورای شهر تبریز از تمام ظرفیت‌های قانونی خود در جهت شفاف‌سازی در مورد این پروژه استفاده خواهد کرد و جا دارد از زحمات شهردار کلانشهر تبریز تشکر کنم که با بازگشایی چند مسیر در میدان آذربایجان، گشایشی نسبی صورت گرفته که  انتظار جدی داریم برای اتمام این پروژه و سایر پروژه‌های اساسی همچون مقبره‌الاشعرا و میار میار و … تمام تلاش خود را به کار گیرند تا بیش از این شرمنده مردم شریف تبریز نباشیم.

نفس کلانشهر تبریز از پروژه‌های ناتمامی که سال‌هاست خاک می‌خورد، به تنگ آمده بد نیست قدری به هوش باشیم و ببینیم در اطرافمان چه خبر است.

انگار عادت کردیم پروژه‌های ناتمام را پشت سر هم ردیف کنیم و هر وقت که دنیا بر وفق مراد شد سراغی از آنها بگیریم، امید است برای یکبار هم که شده میدان پروژه بزرگ آذربایجان شفاف‌سازی شود تا شهروندان نیز آگاه شوند که چنین پروژه‌ عظیمی چرا باید سال‌ها بوی خاک بگیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها