رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

صریر: رهنمای توحیدی گفت: در ۹ ماهه اول سالجاری تعداد کل حوادث مصرف کنندگان گاز طبیعی نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۰درصد کاهش داشته است.

به گزارش صریر از تبریز، سیدرضا رهنمای توحیدی، مدیر عامل شرکت  شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: آمار مقایسه ایحوادث مصرف کنندگان ناشی از مصرف گاز طبیعی در ۹ ماهه اول سال جاری در مقایسه با سال قبل حاکی از کاهش ۱۰درصدی تعداد کل حوادث مصرف کنندگان۶/۸۷ درصدی در تعداد حوادث ناشی از نشت و انفجار، ۴۵/۴۶ درصدی در حوادث ناشی از نشت منواکسید کربن و گازگرفتگی و ۳۳/۳۴ درصدی در تعداد متوفیان ومتاسفانه  افزایش ۳۱/۴۳ درصدی تعداد مصدومان حوادث ناشی ازمصرف  گاز طبیعی در سطح استان می باشد.

وی حوادث مصرف کنندگان گاز طبیعی را در دو بخش اشاره کرد و افزود: حادثه یا ناشی از نشت گاز وسیله گازسوز می باشد که نتیجه آن انفجار و آتش سوزی است و یا حادثه ناشی از  تولید منواکسید کربن وعدم انتقال محصولات احتراق به بیرون می باشد که نتیجه آن گاز گرفتگی است.

رهنمای توحیدی افزود: با ورود به فصل سرد سال بیشتر حوادث مربوط به گاز طبیعی از نوع گازگرفتگی و نشت منواکسید کربن در محیط است که منجر به فوت و مصدومیت  می گردد که خوشبختانه آمار ۹ ماه امسال در مقایسه با مشابه سال قبل نشانگر کاهش ۴۵.۴۶ درصد مسمومیت می باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان در خصوص علل بروز حوادث گفت: نشت گاز از شیر مصرف به دلیل عدم نصب درپوش و بست، نشت گاز شیلنگ پوسیده و پاره از بیشترین حوادث ناشی ازانفجار و آتش سوزی و همچنین استفاده از دودکش های غیراستاندارد از نوع آکاردئونی و عدم رعایت قطر مناسب دودکش از علل حوادث ناشی از گاز گرفتگی می باشد.

وی افزود: بیشترین تعداد حوادث در مرکز استان از  مناطق ۲و۳ و۴ تبریز  ودر شهرستانها ی استان از شهرستانهای مرند، مراغه و سراب گزارش شده است.

رهنمای توحیدی با  یادآوری اینکه با کاهش دمای هوا و استفاده مشترکین از وسایل گرمازا تلفات مسمومیت با گاز منوکسید کربن افزایش می یابد، افزود: همین موضوع ضرورت توجه به رعایت نکات ایمنی استفاده از وسایل گرمازا را دو چندان می کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان در خاتمه از تمامی مشترکین  درخواست کرد: در نصب سیستم های گرمازا نهایت احتیاط را داشته و ضمن استفاده از وسایل گرمازای استاندارد از نصب بخاری های فاقد دودکش در منزل مسکونی خودداری کرده و هر از چندگاهی مسیر دودکش از محل اتصال به وسیله گرمازا تا پشت بام را مورد بررسی قرار داده و از تخلیه محصولات احتراق اطمینان داشته و توجه داشته باشند دودکش در پشت بام به کلاهک H شکل مجهز و ارتفاع آن از پشت بام یک متر باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها