رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در برگزاری یک رویداد بزرگ و تخصصی تمام افراد و تشکل های اثرگذار باید مشارکت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست خبری چهارمین جشنواره مطبوعات استان با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره مطبوعات در ارزیابی رسانه ها اظهار داشت: با برگزاری جشنواره رسانه های مختلف از نظر کیفی ارزیابی شده و استعدادهای برتر شناسایی می شوند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد از سوی خانه مطبوعات به منظور برگزاری چهارمین جشنواره مطبوعات ابراز کرد: امیدواریم با تجارب گذشته و همکاری اصحاب رسانه از لحاظ کمی و کیفی چهارمین جشنواره مطبوعات به خوبی برگزار شود.

ارتقای سطح کیفی کار رسانه ها با برگزاری منظم جشنواره مطبوعات
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان این که اگر هر سال به صورت منظم جشنواره مطبوعات برگزار شود از نظر کیفی کار رسانه ها ارتقا می یابد، تاکید کرد: در جریان برگزاری جشنواره رقابت سالمی ایجاد می شود بنابراین نشریه ها باید خود را معرفی کتد.

وی تصریح کرد: در کنار برگزاری چهارمین جشنواره مطبوعات، نمایشگاه توانمندی و برنامه های جنبی، فرهنگی و هنری نیز برگزار خواهد شد.

محمدپور ادامه داد: در برگزاری چهارمین جشنواره مطبوعات، خانه مطبوعات به عنوان مجری، شورای سیاست گذاری متشکل از سازمان صدا و سیما و خبرگزاری ایرنا و همچنین سایر تشکل ها برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: چهارمین جشنواره مطبوعات با مسؤولیت و پیگیری های مستقیم خانه مطبوعات برگزار خواهد شد.

فعالیت ۴۳۵ رسانه در آذربایجان شرقی
وی با بیان این که در حال حاضر در استان ۴۳۵ نشریه و رسانه اعم از چاپی، الکترونیکی، برخط و لوح فشرده وجود دارد، گفت: ۲۶۹ رسانه مکتوب، ۱۴۰ رسانه برخط و بقیه رسانه ها به صورت الکترونیکی، لوح فشرده، هفته نامه و سالنامه منتشر می شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ابراز کرد: باید بدون حب و بغض و تعصب به شهیدان، برخلاف سیاه نمایی هایی که برای ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی انجام می شود دستاوردهای انقلاب اسلامی به روش های مختلف بیان شود.

محمدپور افزود: با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی نسل جدید و قشر جوان می توانند شرایط کنونی را با شرایط قبل از انقلاب مقایسه کنند که در این زمینه بعد از ۴۰ سال در کنار بیان دستاوردها باید کوتاهی ها و انحراف ها نیز به صورت منصفانه نقد و بیان شود.

اثربخشی رسانه ها در عرصه فرهنگ
وی با بیان این که باید از تمام فرصت هایی که انقلاب اسلامی ایجاد کرده به بهترین شکل استفاده شود، ادامه داد: وظیفه رسانه ها در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار سنگین بوده و هر نوع سیاه نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب اسلامی خیانت به خون شهدا است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی رسانه ها را عنصری نافذ و توانمند برای ایجاد مشارکت در بین آحاد مردم دانست و گفت: با وحدت و همبستگی مشکلات موجود کشور قابل حل است.

محمدپور ضمن قدردانی از رسانه ها به منظور تلاش در عرصه رسانه با وجود مشکلات موجود تاکید کرد: رسانه ها با نقدهای سازنده نقش اثربخشی در عرصه فرهنگی و سایر بخش ها دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها