رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
مدیر خانه مطبوعات آذربایجان شرقی:

چهارمین جشنواره مطبوعات آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

صریر: دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان، برگزاری این رویداد رسانه‌ای را فرصتی برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات محلی دانست.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، مرتضی شفیعی، مدیر خانه مطبوعات آذربایجان شرقی و دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات استان امروز در نشست خبری و رونمایی از پوستر این جشنواره ضمن قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای پیگیری و همکاری با خانه مطبوعات به منظور برگزاری جشنواره مطبوعات اظهار داشت: سال ۹۵ حدود هزار و ۲۵۰ اثر برای سومین جشنواره مطبوعات استان ارسال شده بود که امیدواریم چهارمین جشنواره مطبوعات از لحاظ کمی و کیفی به صورت مناسب برگزار شود.
برگزاری نمایشگاه توانمندی مطبوعات همزمان با جشنواره 
وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از برنامه‌های جنبی جشنواره مربوط به برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی است که در نظر داریم در کنار برگزاری جشنواره مطبوعات؛ نمایشگاه توانمندی رسانه‌های استان را نیز برگزار کنیم.
مدیر خانه مطبوعات آذربایجان شرقی با بیان این که غلفت از آموزش در عرصه رسانه موجب کاهش کیفی آثار تولید شده خواهد بود، خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای سطح کیفی تولیدات رسانه ای خانه مطبوعات استان توجه ویژه ای به بخش آموزش داشته است.
شفیعی تصریح کرد: دوره های آموزشی افزون بر تبریز در شهرستان های استان نیز برگزار می شود و در این زمینه پیگیر برگزاری دوره های مختلف آموزشی در شهرستان های استان نیز هستیم.
برگزاری دوره های آموزشی رسانه ای در شهرستان ها 
وی با بیان این که دوره های آموزشی پیش از این برای فعالان مطبوعاتی تعدادی از شهرهای استان برگزار شده است، تاکید کرد: فراخوان نام نویسی دوره تکمیلی و پیشرفته روزنامه نگاری به زودی منتشر خواهد شد که تمام افرادی که در دوره های مقدماتی گذرانده اند؛ می توانند در دوره تکمیلی و پیشرفته شرکت کنند.
مدیر خانه مطبوعات آذربایجان شرقی با بیان این‌که بهم ماه سال جاری دوره مقدماتی خبرنویسی شهرستان مرند برگزار خواهد شد، گفت: دبیرخانه کانون های مساجد استان نیز از خانه مطبوعات به منظور اجرای طرحی با عنوان «هر مسجد یک خبرنگار» درخواست همکاری کرده که هفته آینده این دوره برگزار می شود.
دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات استان آذربایجان شرقی در پایان با بیان این‌که پذیرش آثار جشنواره چهارم مطبوعات استان به صورت الکترونیکی خواهد بود، افزود: آثار رسیده به این جشنواره در دو مرحله داوری می شود و همزمان با مراسم اختتامیه از پیشکسوتان عرصه رسانه نیز تجلیل ویژه خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها