رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: شرایط شرکت در چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی تشریح شد.

به گزارش صریر از تبریز، محمد عزیزی راد، دبیر علمی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی امروز در نشست خبری و رونمایی از پوستر چهارمین این رویداد رسانه‌ای در تبریز اظهار داشت: این جشنواره در دو بخش حرفه ای و ویژه برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: بخش حرفه ای شامل سرمقاله، مقاله، یاداشت، عکس خبری ( تک عکس و گزارش تصویری)، گرافیک و صفحه آرایی( ویژه مطبوعات) تیتر، خبر، گزارش ( خبری و غیرخبری) کاریکاتور( طنز تصویری) و طنز مطبوعاتی است.

عزیزی راد افزود: بخش ویژه جشنواره نیز شامل تولیدات تحلیلی منتشر شده در رسانه های محلی با موضوعات شعار سال « حمایت از کالای ایرانی» و « اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قیام تاریخی ۲۹ بهمن تبریز و رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ است.

وی ادامه داد: آثار ارسال شده برای شرکت در این جشنواره باید از ابتدای دی سال ۹۶ تا پایان بهمن ۹۷ در مطبوعات محلی، نشریات سراسری، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری دارای مجوز منتشر شده باشند.

دبیر علمی چهارمین جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی خاطرنشن کرد: شرکت کنندگان می توانند علاوه بر بخش ویژه در هر یک از ۳ قالب بخش حرفه ای ۳ اثر به دبیرخانه ارسال کنند. تمامی آثار باید رااز طریق وب سایت azarsh.pressfestival.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند.

عزیزی راد افزود: در بخش حرفه ای برای نفر اول ۱۵ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره، نفر دوم ۱۰ میلیون ریال به اضافه لوح تقدیر و نفر سوم ۷ میلیون و پانصد هزار ریال به همراه لوح تقدیر و در بخش ویژه به نفر برگزیده ۱۵ میلیون ریال به اضافه لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا می شود.

وی با بیان این‌که آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ بهمن سال جاری است، خاطرنشان کرد: خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان‌شرقی متولی اصلی برگزاری این جشنواره است و دیگر تشکل های صنفی با خانه مطبوعات همکاری دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها