رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: آبدار گفت: متأسفانه کمیته تبلیغات، بازاریابی، اطلاع رسانی و بین الملل ستاد تبریز ۲۰۱۸ که مسؤولیت آن را معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری بر عهده داشت؛ عملکرد مطلوبی نداشته است.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «مرتضی آبدار» در نشست خبری با اصحاب رسانه به ارایه گزارشی از ستاد اجرایی تبریز ۲۰۱۸ پرداخت و اظهار داشت: بعد از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی، روند تشکیل ستاد برنامه‌ریزی، اجرایی و تدوین شورای ملی سیاست‌گذاری انجام گرفت و شهرداری تبریز به عنوان دبیر اجرایی و میراث فرهنگی به عنوان دبیرخانه این رویداد انتخاب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: ۲۳ دستگاه اجرایی در رویداد تبریز ۲۰۱۸ دخیل هستند که اعتبارات به دو بخش از جمله تملک و دارایی در زیرشاخه  عمران با ۷۶۵ میلیارد تومان تعیین شد که نهایت در بخش جاری ۹۶ میلیارد تومان تصویب شد.

آبدار ادامه داد: برخی از برنامه‌های ما یک ساله نبوده و برای ۴ سال پیش‌بینی شده است از این‌رو با پیگیری‌های مکرر نمایندگان، استانداری مصمم به تعریف ۱۵۰ میلیارد تومان پروژه در تبریز شدیم که به امضای معاونت اول رئیس جمهور رسید ولی نهایت اعتباری که به دست ما رسید بسیار کمتر از آن بود.

وی خاطرنشان کرد: البته به هر نماینده مردم تبریز در مجلس نیز تعریف پروژه ۵ میلیارد و نیم میلیون در حوزه گردشکری را داده‌اند که همکاری بسیار خوبی داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به تعریف ۱۴۰ پروژه برای تبریز ۲۰۱۸ توسط میراث فرهنگی، توضیح داد: از این میزان ۲۸ پروژه مطالعاتی بوده و ۱۸ میلیارد تومان نیز در اختیار رویدادها قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: هر دستگاه دخیل در تبریز ۲۰۱۸  که برنامه ارائه کرده است به اسم آنها پول پرداخت شده است؛ تبریز ۲۰۱۸ فرصتی برای استفاده از ظرفیت‌ها بود به طوریکه این رویداد را فرصتی برای تجمیع توان کل استان برای ماندگاری توریست می‌دانیم.

آبدار ادامه داد: قبل تبریز ۲۰۱۸ ماندگاری ۱.۷ شب بود که بعد از این رویداد به ۴.۳۰ شب رسید به طوریکه در حال حاضر دیدگاه مردم به توریست عوض شده و افزایش گردشگری در تبریز به یک مطالبه تبدیل شده است.

وی ادامه داد: البته از یک ماه پیش به همه دستگاه‌های متولی نامه نوشتیم تا گزارش عملکرد ارائه دهند و این گزارش‌ها را در کتابی چاپ کنیم و میزان پرکاری و کم‌کاری هر کدام از دستگاه‌ها نیز مشخص شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با تأکید بر این‌که ضعف اطلاع‌رسانی در رویداد تبریز ۲۰۱۸ را قبول دارم، خاطرنشان کرد: هر دستگاه باید نشست خبری برای اعلام عملکرد خود در تبریز ۲۰۱۸ را برگزار کند، متأسفانه کمیته تبلیغات، بازاریابی، اطلاع رسانی و بین الملل ستاد تبریز ۲۰۱۸ که مسؤولیت آن را معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری بر عهده داشت؛ عملکرد مطلوبی نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه ادعای انجام کارهای بزرگ را نداریم ولی بی‌انصافی است که بگوییم هیچ‌کاری نشده است، گفت: تامین اعتبار با تخصیص اعتبار فرق دارد؛ به طوری که  ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ما تامین اعتبار شده ولی نصف آن تخصیص یافته است در حالیکه ما برای همه ۵۰ میلیارد تومان پروژه تعریف کرده‌ایم.

آبدار در پایان با اشاره به اظهارات امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه تبریز اظهار داشت: انتقاد امام جمعه  از تبریز ۲۰۱۸ بجا و حق است، بنده نامه نوشته و در خواست کرده ام تا بتوانم پیش از خطبه های نمز جمعه عملکرد ستاد را ارائه کنم که البته خطابه امام جمعه تنها به میراث فرهنگی نبود و از شهرداری نیز توضیح خواستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها