رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی از برگزاری کنگره بزرگداشت شهید سرلشکر حسن باقری افشرد در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، سرتیپ دوم پاسدار «عزت‌الله جعفری» در جمع خبرنگاران از برگزاری کنگره بزرگداشت شهید سرلشکر حسن باقری افشرد در تبریز خبر داد و اظهار داشت: این کنگره سه شنبه نهم بهمن از ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات مصلای اعظم امام خمینی تبریز برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی با بیان این سخنران کنگره سرلشکر محمد باقری افشرد؛ برادر شهید حسن باقری و همچنین رییس ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود، خاطرنشان کرد: همزمان با این مراسم از کتب و آثار مختلف مرتبط با آن شهید بزرگوار رونمایی خواهد شد.

سردار جعفری با اشاره به این‌که قبل از برگزاری کنگره اجلاسیه های مختلفی پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: اجلاسیه دانشجویی چهارشنبه هفته جاری؛ سوم بهمن از ساعت ۹:۳۰ در تالار استاد شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با سخنرانی سردار صفاری رییس دانشگاه امام حسین(ع) تبریز برگزار می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی ادامه داد: اجلاسیه هنر و رسانه نیز با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه چهارم بهمن ماه جاری از ساعت ۱۵ در مجتمع فرهنگی هنری ٢٩ بهمن تبریز برگزار می‌شود؛ سخنران این مراسم سردار فتح آبادی خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که اجلاسیه دانش آموزی نیز هفتم بهمن از ساعت ۹:۳۰ در محل کانون بسیج جوانان سپاه استان و در سالن ثارالله برگزار خواهد شد، افزود: سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورای آذربایجا‌شرقی سخنران این اجلاسیه است؛ ضمن این‌که شب خاطره ای نیز هشتم بهمن از ساعت ۱۸:۳۰ در پردیس سینمایی قدس تبریز برگزار خواهد شد.

سردار جعفری ادامه داد: اجلاسیه نیروهای مسلح نیز با حضور تمامی نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در استان هشتم بهمن از ساعت ۹:۳۰ در سالت سینما سرباز اسلام واقع در خیابان ارتش جنتوبی با حضور سرلشکر حسم سعدی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها