رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی:

تنها شهرک سرمایه‌گذاری خارجی در تبریز فعال است

صریر: نیرومند با اعلام اینکه در کل کشور سرمایه‌گذاری خارجی تنها در استان آذربایجان‌شرقی و در بخش شهرک‌های صنعتی جذب شده، گفت: ما به بسیاری از فعالان خارجی علاقمندی خود را برای سرمایه‌گذاری اعلام کردیم و در این زمینه زیرساخت‌های خوبی نیز فراهم شده است.

به گزارش صریر از تبریز،  سیدمرتضی نیرومنداسکویی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در جشن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در چهلمین بهار خود در شهرک‌های صنعتی استان شاهد افتتاح و بهره‌برداری از ۲۳ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۲۳ میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل زیرساختی شهرک‌های صنعتی خواهد بود.

وی افزود: افتتاح پست فوق توزیع ۳۰ مگاواتی در شهرک صنعتی بعثت، احداث ساختمان آتش‌نشانی در شهرک صنعتی شبستر، احداث خط انتقال و شبکه توزیع داخلی ۲۰ کیلووات در شهرک صنعتی آیت‌آلله هاشمی‌رفسنجانی، گازرسانی به شهرک‌های صنعتی بعثت، ملکان و بستان‌آباد دو، بهره‌برداری از طرح‌های مخابراتی شهرک‌های صنعتی بعثت، مرند، ولی‌عصر ملکان، بهره‌برداری ازساختمان‌های اداری سه شهرک آخولا، ورزقان و عجب‌شیر و‌آمفی تئاتر شهرک صنعتی شهید سلیمی با اعتبار ۱۲۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

نیرومند گفت: تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی ناحیه صنعتی ملکان و عالی‌نسب نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

ایجاد  شهرک صنعتی تخصصی مس ورزقان و صنایع‌دستی در بستان‌آباد

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی همچنین تصریح کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد  شهرک صنعتی تخصصی مس ورزقان برای استقرار صنایع پایین دستی در ۱۰۰ هکتار، سایت اشتغال صنایع‌دستی در بستان‌آباد در ۶ هکتار  با اشتغال ۶۰۰ نفر و با سرمایه‌گذاری ۵۵ میلیارد تومان برای ۱۵۲ کارگاه و ناحیه صنعتی علیشاه در ۱۶ هکتار شبستر  کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی شهرک صنعتی عالی‌نسب تبریز با زیربنای ۲۵۷ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد ریال و از خیابان‌های در دست ساخت شهرک صنعتی عالی‌نسب به طول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

تنها شهرک سرمایه‌گذاری خارجی

نیرومند با اعلام اینکه در کل کشور سرمایه‌گذاری خارجی تنها در استان آذربایجان‌شرقی و در بخش شهرک‌های صنعتی جذب شده، گفت: ما به بسیاری از فعالان خارجی علاقمندی خود را برای سرمایه‌گذاری اعلام کردیم و در این زمینه زیرساخت‌های خوبی نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری برای رشد در آینده از طریق شهرک‌های صنعتی یک برنامه استراتژیک محسوب می‌شود، بیان کرد: نقش شهرک‌های صنعتی به عنوان یک کاتالیزور در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی برای رشد توسعه صنایع در حال ظهور بر هیچ‌کسی پوشیده نیست.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی افزود: شهرک‌‌های صنعتی بهترین و ایده‌آل‌ترین راه برای کمک به سرمایه‌گذاران در تحقق اهداف برنامه‌های آنها محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به نقش صنایع کوچک در زمینه توسعه اقتصادی، اظهار کرد: این استان در زمینه صنایع کوچک جزو پنج استان برتر کشور محسوب می‌شود و این امر بر ضرورت توجه ویژه بر این حوزه می‌افزاید.

ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی مورد حمایت قرار می‌گیرد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت:‌ این شرکت آمادگی دارد تا حمایت‌های لازم را از ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی انجام دهد.

نیرومند اسکویی یادآور شد:‌ این شرکت به شهرک‌های صنعتی خصوصی به عنوان رقیب نگاه نمی‌کند و برای ایجاد و توسعه آنها از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کند.

وی افزود: خوشبختانه شهرک‌های صنعتی خصوصی موفقی نیز در استان وجود دارد که شهرک صنعتی غرب تبریز نیز یکی از این شهرک‌هاست.

نیرومند اسکویی ادامه داد: تامین زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی برای شهرک‌های صنعتی غیردولتی نیز همانند شهرک‌های دولتی ضروری است و باید مدیران این شهرک‌ها در رفع مشکلات زیرساختی کوشا باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با اشاره به وجود هشت شهرک صنعتی خصوصی در استان گفت:‌پروانه بهره‌برداری ۶ شهرک صنعتی خصوصی صادر شده که نشان از حمایت‌های این شرکت دارد.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی چرم‌سازان چرمشهر تبریز، صنعت اسکان تبریز، غرب تبریز، توسعه عمران میانه، سهند آذران، چالیش صنعت سالاری، کارآفرینان آذربایجان خاوری و مطلب‌زاده شبستر شهرک‌های صنعتی خصوصی آذربایجان‌شرقی است.

 بهره‌برداری از ۲۳۶۶ واحد صنعتی در ۵۴ شهرک و ناحیه صنعتی استان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: دارای ۵۴ شرکت و ناحیه صنعتی بوده که این تعداد شامل ۳۷ شهرک و ۱۷ ناحیه صنعتی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی دارای شهرک صنعتی هستند، اظهار داشت: ۲ هزار و ۳۶۶ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان تا به امروز به بهره‌برداری رسیده که طبق آخرین پایش یک‌هزار و ۸۴۹ واحد صنعتی فعال مشغول فعالیت هستند.

نیرومنداسکویی با بیان اینکه ۷۲ درصد واحدهای صنعتی ( یک‌هزار و ۸۴۹ واحد صنعتی) مستقر در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با ظرفیت‌های مختلف فعال و ۲۸ درصد( ۵۱۷ واحد صنعتی ) غیرفعال هستند.

کمبود نقدینگی، تامین مواداولیه و فقدان بازار مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی

وی دلیل غیرفعال بودن واحدهای صنعتی در شهرک‌های استان را را کمبود نقدینگی، تامین مواد اولیه و فقدان بازار اعلام کرد.

 نیرومنداسکویی خاطرنشان کرد: ۷۶۷ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان زیر ۵۰ درصد، ۷۰۸ واحد صنعتی بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۳۷۴ واحد صنعتی بالای ۷۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها