رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
در آستانه کنگره بزرگداشت شهید باقری؛

اجلاسیه هنر و رسانه در تبریز برگزار شد

صریر: اجلاسیه هنر و رسانه کنگره سراسری شهید سرلشگر حسن باقری به همت بسیج سپاه عاشورا در مجتمع فرهنگی هنری ٢٩ بهمن تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، «محمد محمدپور» عصر امروز در اجلاسیه هنر و رسانه کنگره سراسری شهید سرلشگر حسن باقری که در مجتمع فرهنگی هنری ٢٩ بهمن تبریز برگزار شد، اظهار داشت: دفاع مقدس برگرفته از مبانی اعتقادی ملت ایران است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: برای زنده نگه داشتن دستاوردهای ارزشمند این دوران باید یاد شهیدان و سرداران گرامی داشته شود تا نسل جوان جامعه نیز از اتفاقات آن دوران باخبر شده و برای همیشه در ذهن نسل های بعدی مردم ایران زنده بماند.

محمدپور گفت: دفاع مقدس، تأثیر شگرفی در تاریخ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران بر جای گذاشته و با توجه به اهمیت و میزان تاثیرگذاری آن در تحولات بعدی جامعه در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فکری و فرهنگی، بررسی و شناخت ابعاد مختلف شخصیت متعالی سرداران هشت سال جنگ تحمیلی ضروری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بزرگداشت چهره‌های برجسته‌ و ارزشی دفاع مقدس، ادای دینی به مجاهدت های آنان دانست و تصریح کرد: یکی از بهترین و موثرترین شیوه‌ها در تحکیم مبانی دینی و ملی و تداوم بخشیدن به ارزش‌های اسلامی و هنجارهای فرهنگی ملت ایران است، برگزاری چنین یادواره‌هایی است.

وی با بیان این‌که همه به مفاهیم عالی و ارزش‌های متعالی دوران دفاع مقدس نیازمند هستیم، خاطرنشان کرد: باید گنج جنگ استخراج شود و به نسل جوان و آینده منتقل شود، امروز برنامه دشمنان بیگانگی فرهنگ جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت است، چراکه می داند در این صورت می‌تواند روحیه جهادی و انقلابی ملت ایران را تضعیف کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که دشمنان به دنبال ایجاد فضای یأس و ناامیدی در جامعه هستند، تصریح کرد: اگر شهید باقری در سن ۲۴ سالگی توانست فرماندهی رزمندگان دفاع مقدس را بر عهده گیرد و به توفیقات بزرگی نائل شود، قطعا جوان امروز نیز می تواند ادامه دهنده راه آن شهید بزرگوار باشد.

محمدپور خواستار اعتماد و اعتقاد به جوانان در عصر حاضر شد و افزود: اگر نظام اسلامی در جاهایی به توفیقاتی رسیده است؛ حضور و نقش جوانان پررنگ بوده است، هدف از برگزاری این اجلاسیه نیز معرفی نوابغ دفاع مقدس به عموم هنرمندان و اهالی رسانه می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها