رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: دبیر و سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی تبریز از ثبت نام ۵۴ نفر برای شرکت در انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «عبدالرحمن ارشدی» عصر امروز در نشست خبری با اصجاب رسانه در تبریز اظهار داشت: در کل کشور ۳۴ اتاق بازرگانی وجود دارد که ۳۶ هزار نفر عضو فعال حقیقی و حقوقی دارند.

دبیر و سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی تبریز افزود: یک هزار و ۹۳۰ نفر در استان آذربایجان‎شرقی عضور فعال اتاق بازرگانی تبریز هستند که ۷۰ درصد این افراد را اعضای حقوقی و ۳۰ درصد را اعضای حقیقی تشکیل می‎دهد.

ارشدی با اشاره به قدمت تاریخی و تاثیرگذاری اتاق بازرگانی تبریز اذعان داشت: برای ایجاد اتاق بازرگانی اولین قدم اعلام آمادگی افراد توانمند برای کاندیداتوری است که این مرحله طی شده و در استان ۵۴ نفر ثبت نام کرده‎اند از این تعداد حدود ۲۵ نفر در بخش بازرگانی، ۴ نفر در معدن، ۱۶ نفر در عرصه صنعت و ۹ نفر در بخش کشاورزی فعال هستند.

دبیر و سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی تبریز در عین حال خاطرنشان کرد: از افراد ثبت نام کننده ۳۳ نفر حقوقی و ۲۱ نفر به شکل حقیقی اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی داشتن تابعیت ایرانی، اعتقاد به جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه ورشکستی به تقصیر و تقلب را از شرایط عمومی شرکت در انتخابات اتاق بازرگانی عنوان و تصریح کرد: افراد حقیقی شرکت کننده در انتخابات باید سابقه ۳۶ ماه عضویت فعال در اتاق و اعضای حقوقی علاوه بر ۳۶ ماه سابقه، ۶ ماه سابقه عضویت در هیات مدیره یا مدیریت عاملی داشته باشند.

ارشدی با بیان اینکه ۱۱ اسفند روز اخذ رای به شکل تمام الکترونیکی است، ادامه داد: ۸ روز قبل از انتخابات تبلیغات به مدت یک هفته شروع می‎شود و خارج از این مدت قانونی نباید اقدامی که شائبه تبلیغ داشته باشد از سوی کاندیداها صورت گیرد.

سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی توضیح داد: لیست کاندیداهای نهایی به ترتیب الفبا ارائه خواهد شد و حداکثر دقت برای عدم تداخل آراء و اشتباه انتخاباتی صورت می‌گیرد، ضمن این‌که اعضای فعال اتاق که حداقل سابقه یک سال عضویت در اتاق بازرگانی را داشته باشند می‎توانند در انتخابات شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها