رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۵ شعبان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 21 April

صریر: ثبت‌نام برای پذیرش دانشجو پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز از ۸ بهمن‌ آغاز شده و تا ۱۶  بهمن‌ماه  سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، «سیدصمد حسینی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بر اساس سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه های سطح یک می توانند در مناطق آزاد واحدهای بین المللی دایر و در این راستا نیز اقدام به پذیرش دانشجو از داخل و خارج از کشور کنند.

رئیس پردیس های دانشگاه تبریز، تصریح کرد: دانشگاه تبریز در این خصوص با پشتوانه بیش از ۷۰ ساله سابقه موثر در زمینه آموزش و پژوهش و در راستای پاسخ به تقاضای روزافزون داوطلبان تحصیلات عالی در داخل و خارج از کشور و با توجه به برنامه ریزی بلند مدت علمی، آموزشی و پژوهشی خود، پردیس بین المللی ارس را در سال ۱۳۸۸ به صورت رسمی راه اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه پردیسهای دانشگاه تبریز به لحاظ سیاست های کلی آموزشی، پژوهشی تابع مقررات و آئین نامه های دانشگاه تبریز است و فعالیت آن برای تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری) تنظیم شده است، یادآور شد: جذب دانشجو در رشته های مختلف در این پردیس ها نیز با توجه به نیاز روز جامعه و منطقه صورت می گیرد.

مشاور رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه پردیس بین المللی ارس در سال ۱۳۸۸ پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در ۴ رشته آغاز و در حال حاضر با افزایش رشته ها به حدود ۴۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۷ رشته در مقطع دکتری رسیده است، اضافه کرد: پردیس خودگران تبریز نیز در سال ۹۲ راه اندازی شده که در حال حاضر ۱۹۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۸ رشته در مقطع دکتری دانشجو پذیرش می کند.

رئیس پردیس های دانشگاه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با نحوه پذیرش دانشجو در پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تبریز واقع در منطقه آزاد ارس (جلفا) برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷  افزود: پذیرش دانشجو در این واحد  بر اساس مجوز  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  از بین داوطلبان داخلی و خارجی در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.

به گفته وی در این دوره پذیرش دانشجو در پردیس بین المللی ارس در ۱۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۲ رشته در مقطع دکتری تخصصی صورت خواهد گرفت.

رئیس پردیس‌های خودگردان دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه ثبت‌نام برای پذیرش دانشجو پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز از ۸ بهمن‌ آغاز شده و تا ۱۶  بهمن‌ماه  سال جاری نیز ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند، بهسایت اینترنتی arasp.tabrizu.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۳۹۲۴۴۱-۴۱ تماس حاصل کنند.

وی جذب دانشجوی خارجی را از جمله راهبردهای کلان دانشگاه تبریز در سال های اخیر بیان کرد و افزود: در این راستا با برنامه ریزی های صورت گرفته در پردیس‌های خودگردان دانشگاه تبریز و به ویژه در پردیس بین المللی ارس گام های موثری برای جذب دانشجوی خارجی برداشته شده که امید می رود در آینده نزدیک با همکاری سایر دستگاه و نهادها در این خصوص به اهداف تعیین شده خود برسیم.

حسینی با بیان اینکه طبق قانون، دانشگاه‌ها باید ۵۰ درصد ظرفیت پردیس‌های بین المللی را برای پذیرش و جذب دانشجویان خارجی و ایرانی برنامه ریزی کنند، یادآور شد: متاسفانه اکنون بسیاری از سرمایه‌های علمی کشور برای تحصیل به کشورهای دیگر می روند و هزینه‌های زیادی هم برای تحصیل در خارج از کشور پرداخت می کنند که بعد از اتمام تحصیل باید هزینه‌ای برای تبدیل مدرک نیز پرداخت کنند که معتقدم باید برای جذب این دانشجویان به پردیس دانشگاه‌های کشور تلاش کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها