رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: نیکنام با بیان اینکه ۸۰۰ هزار میلیارد تومان به طرف‌های قرارداد خود بدهی داریم، افزود: با توجه به اهمیت داروخانه‌ها مبنی بر اینکه نباید سرمایه آنها راکد بماند توانستیم تا شهریورماه سال جاری بدهی آن‌ها را به روز کنیم.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، جمال‌الدین نیکنام، مدیر درمان تامین اجتماعی استان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به آخرین وضعیت بیمارستان خاوران تبریز اظهار داشت: متاسفانه ساخت بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی خاوران تبدیل به افسانه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه شورای شهر یک حرف، فرمانداری و استانداری یک حرف دیگر می‌زدند و از این‌رو پرونده به شورای حل اختلاف رفت و در آنجا قرار بر این شد تا زمین را دراختیار ما دادند و ما نیز زمین را تحویل گرفتیم ولی شهرداری منطقه ۹ تا به امروز کارشکنی کرده و قرارداد واگذاری را به ما نمی‌دهد.

مدیر درمان تامین اجتماعی تصریح کرد: این کارشکنی شهرداری منطقه ۹ در واگذاری قرارداد با برنامه‌های سازمان متناقض است؛ چراکه تا مادامی که قرارداد واگذاری در اختیار سازمان قرار نگیرد، نمی‌توانیم کار خاصی را انجام دهیم.

نیکنام ادامه داد: البته با صحبت‌های استاندار آذربایجان‌شرقی و نمایندگان مجلس به زودی مشکل حل شده و قرارداد واگذاری را خواهیم گرفت تا به تبع آن عملیات شروع پروژه آغاز شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی در ادامه به احداث بخش رادیوتراپی در بیمارستان عالی‌نسب اشاره کرد و گفت: این بخش در استان بسیار کم است و جزو نیازهای استان می‌باشد که امید است تا بتوانیم برای سال آینده این بخش راه‌اندازی شود.

وی بزرگترین چالش سازمان در بخش درمان غیرمستقیم برشمرد و گفت:  دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را بدهد که تا به امروز محقق نشده است.

نیکنام با بیان اینکه ۸۰۰ هزار  میلیارد تومان به طرف‌های قرارداد خود بدهی داریم، افزود: با توجه به اهمیت داروخانه‌ها مبنی بر اینکه نباید سرمایه آنها راکد بماند توانستیم تا شهریورماه سال جاری بدهی آن‌ها را به روز کنیم. طبق مصوبه هیات وزیران، فقط بیمه سلامت همگانی رایگان باید از مراکز دولتی دانشگاه‌ها خدمات دریافت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که مدیریت درمان در حال حاضر دارای دو بیمارستان با ۴۰۰ تخت و سه درمانگاه در تبریز و ۹ درمانگاه در شهرستان‌های استان است که البته برخی از آنها پلی کلینیک هستند، افزود: از سال گذشته تاکنون، این درمانگاه‌ها برای خدمات‌رسانی بهتر دو شیفته عمل می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تامین اجتماعی استان به دو میلیون نفر تحت پوشش خود، سرویس خدمات درمانی ارائه می‌کند، افزود: بیمه تامین اجتماعی غیر از پیوند در تمام بخش‌ها مجهز است به طوریکه ۴۸ تخت ویژه، فوق تخصص، مغزی، جراحی و غیره را دارا می‌باشد.

نیکنام تصریح کرد: در سال جاری حدود ۸۵۰ میلیارد تومان به بخش درمان هزینه شده است که این بخش شامل درمان مستقیم و غیرمستقیم بود. ارتقای کیفیت درمانی نیز یکی دیگر از کارهای انجام شده بخش درمان تامین اجتماعی می‌باشد به طوریکه تلاش کردیم تا تجهیزات موجود را به روز کنیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی ادامه داد: خرید دستگاه‌های رادیولوژی دیجیتال، هتلینگ بیمارستان‌ها، تغییر تخت بیمارستانی، گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ با ورژن ۲۰۱۵، راه‌اندازی سیستم فکس برای مراجعه‌کنندگان از جمله کارهای یک سال اخیر می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها