رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: توحیدی گفت: ۶۲ شهر و یک هزار ۹۶۶ روستا در آذربایجان‌شرقی که شامل ۹۴/۵ خانوار روستا می‌شود، از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «سیدرضا توحیدی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به ارایه گزارشی از فعالیت های شرکت گاز در زمینه خدمت‌رسانی در شهرها و روستاهای استان پرداخت و اظهار داشت: استان آذربایجان‌شرقی قبل از انقلاب از نعمت گاز بهره‌مند نبود.

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که قبل از انقلاب در کل کشور تنها ۸ شهر و یک روستا از این نعمت بهره‌مند بودند، خاطرنشان کرد: بیشترین ذخایر گازی در جهان متعلق به ایران است، هم اکنون هزار و ۱۰۰ شهر و ۲۷ هزار و ۴۰۰ روستا از این نعمت بهره‌مند شده‌اند.

توحیدی خاطرنشان کرد: ۶۲ شهر و یک هزار ۹۶۶ روستا در آذربایجان‌شرقی که شامل ۹۴/۵ خانوار روستا می‌شود، از نعمت گاز بهره‌مند هستند، البته میزان بهره‌مندی در کل کشور ۹۷ درصد شهرها و ۷۷ درصد روستاها است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل تحقق عدالت اجتماعی و بهره‌مندی همه مردم از نعمت گاز از روش‌های بسیار سخت مانند انتقال ۱۵۰ کیلومتر گاز از طریق دریا از داخل خلیج فارس با چاه‌های ۳ هزار متر به کشور اقدام به گازرسانی می‌کند.

توحیدی برنامه افتتاح و شروع به کار ۵۳۰ پروژه‌ به مناسبت دهه فجر را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۳۵۲ مورد از پروژه‌ها مربوط به افتتاح و ۱۷۸ مورد آغاز پروژه است که اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه‌های افتتاح شده ۹۳/۵ میلیارد تومان و پروژه‌های شروع شده ۲۹ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: استان آذربایجان‌شرقی در زمینه توسعه گاز روبه اتمام است به طوریکه با اتمام گاز ۲۴۲ روستا که در حال انجام است به تحت پوشش قرارگیری ۹۸/۷ درصد خواهیم رسید و مابقی درصدها نیز یا در مناطق دور دست بوده و یا روستای متروکه هستند.

توحیدی با تاکید بر اینکه شرکت گازرسانی علاوه بر توسعه گازرسانی به ارائه خدمات بهترین کیفیت توجه می‌کند، گفت: برای این منظور جهت اخذ ایزو قدم برداشته‌ایم که البته ۹ استاندارد ایزو داریم.

وی اضافه کرد: شرکت گاز در زمینه استفاده از دفاتر پیشخوان و واگذاری خدمات دارای ۲۷۰ دفتر پیشخوان با ارائه ۸ خدمت در حال فعالیت است.

توحیدی با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۵۶۰ مشترک در نقاط مختلف داریم از این رو باید سامانه مکانی جی آی اس راه‌اندازی شود، تصریح کرد: البته امسال این سامانه ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: گازرسانی و بهره‌مندی از ۱۶۷ جایگاه سی ان جی در سطح استان و توزیع روزانه حدود ۲ میلیون مترمکعب گاز از طریق این جایگاه‌ها انجام می‌گیرد.

وی متذکر شد: میزان متوسط مصرف سالانه استان ۹ میلیارد مترمکعب است که این رقم در سال جاری ۹/۵ میلیارد مترمکعب پیش‌بینی شده است که علت این افزایش نیروگاه‌ها و افزایش مشترکان است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۳، آمار نشان داده بیانگر این است که ۱۰ درصد سوخت مصرفی در نیروگاه‌ها بود که الان این رقم ۳۰ درصد شده است به طوریکه در حال حاضر ۹۵ درصد سوخت نیروگاه‌ها در کشور از گاز طبیعی است.

مدیر عامل شرکت گاز استان با بیان اینکه در سال ۹۵ شورای اقتصادی مصوبه‌ای در رابطه با صنعت ارائه داد، افزود: در سال ۹۳ حدود ۶۶۶ صنعت از سوخت مایع استفاده می‌کردند از این‌رو طبق مصوبه برای گازدار کردن آنها هر صنعت متناسب با سوخت مایع ۲۴۰ میلیون تومان کمک یارانه برای نزدیک‌رسانی انجام گرفت که بودجه آن از طریق ورود سرمایه‌گذاری ثالث پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان آذربایجان‌شرقی رتبه اول در استفاده از این مصوبه را دارد به طوریکه ۴۴۶ صنعت در این استان نزدیک رسانی شده که به تبع آن، ۵۲ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها