رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: اصحابی گفت: طی روزهای آینده ۹۲۸ طرح اشتغال‌زایی با اشتغال ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر و با اعتبار یک‌هزار میلیارد تومان در  کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، «علی اصحابی» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز اظهار داشت: تقویت صندوق‌های خرد محلی برای تقویت تولید و استفاده از ظرفیت و منابع روستایی به عنوان ارکان تولید و اشتغال، از برنامه‌های مهم صندوق کارآفرینی امید است.

معاون صندوق کارآفرینی امید کشور از فعالیت یک‌هزار صندوق خرد زنان در روستاها با ۴۲ هزار عضو خبر داد و گفت: با توجه به سیاست‌های اخیر دولت که توجه به جامعه روستایی به ویژه ایجاد کسب و کارهای توسعه روستایی است، از محل اعتبارات یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای حمایت از واحدهای تولیدی در مناطق روستایی اختصاص یافته است.

معاون صندوق کارآفرینی امید کشور تصریح کرد: ایجاد فرهنگ‌سازی برای جامعه روستایی در حوزه توسعه مدل‌های نوین کسب و کار در روستاها از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق کارآفرینی امید کشور است که به دلایل فرهنگی و اجتماعی حاکم در روستاها از دشوارترین کارها محسوب می‌شود.

وی توسعه روستاها را در گرو مشارکت همه مدیران دولتی، بخش خصوصی، نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیان کرد و افزود: امروز باید روستاهای کشور به خط تولید محصولات مختلف تبدیل شود.

اصحابی خاطرنشان کرد: این صندوق سالانه ۳۰ هزار تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرده و اعتبارات پرداختی صندوق کارآفرینی امید از ۸۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ به یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است و خوشبختانه با اعتماد متقابل این صندوق و گیرندگان خدمت، ۹۸ درصد تسهیلات ارائه شده بازپرداخت شده است.

وی ادامه داد: این صندوق با هدف استعدادیابی و توانمندسازی جوامع روستایی و با شعار «روستاهای بدون بیکار» ظرفیت‌های هر منطقه را شناسایی و متناسب با آنها به ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی و توانمندسازی می‌پردازد.

اصحابی با بیان اینکه طی روزهای آینده ۹۲۸ طرح اشتغال‌زایی با اشتغال ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر و با اعتبار یک‌هزار میلیارد تومان در  کشور به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: ۷۰ درصد این تسهیلات مربوط به روستاها است.

معاون مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید توجه به جامعه حاشیه‌نشینی  در شهرها را از دیگر سیاست‌های این صندوق اعلام کرد و گفت: با توانمندسازی روستاها میزان حاشیه‌نشینی در کشور کاهش می‌یابد.

اصحابی با بیان اینکه در سال‌های گذشته جامعه روستایی زیر ۱۰ درصد از تسهیلات بانکی کشور را دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه ۹۵ درصد تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به جامعه روستایی و عشایری اختصاص یافته است.

همجنین محمد کریم‌زاده، سرپرست صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌شرقی در سخنانی اظهار داشت: همزمان با دهه فجر چهل طرح با رویکرد حمایت از توسعه کسب و کارهای خرد و همچنین تلاش برای توسعه اشتغالزایی برای جوانان افتتاح شده است.

وی با بیان این‌که مطالعه، مشاوره و بررسی بسترهای سرمایه گذاری برای افزایش اشتغالزایی یکی دیگر از مهم‌ترین اهداف صندوق کارآفرینی امید است، افزود: چهل طرح اشتغالزایی در تبریز با سرمایه گذاری پنج میلیارد تومانی به بهره برداری می رسد که اشتغالزایی ۱۱۱ نفری را به دنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها