رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی جزئیات طرح بخشودگی کل سود و جرایم وام در بانک مسکن را تشریح کرد.

به گزارش خرنگار صریر در تبریز، «امیر رنجبریان» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح جزئیات طرح بخشودگی کل سود و جرایم وام در بانک مسکن پرداخت و اظهار داشت: بر اساس ماده ۲ تبصره ۳۵ قانون بودجه سال ۹۵، تمامی افرادی که در سال ۹۵ و قبل از آن از وام مسکن بانک مسکن استفاده کرده‌ و دارای بدهی معوقه هستند، در صورت واریز باقی مانده اصل وام دریافتی به صورت یکجا، از بخشودگی کل سود و جرایم دیرکرد بهره‌مند خواهند شد.

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی ادامه داد: همچنین افرادی که مشمول این طرح نیستند و یا توانایی پرداخت یکجای باقیمانده اصل وام دریافتی را ندارند هم در صورت واریز اقساط معوقه خود، می‌توانند از بخشودگی کل جرایم دیرکرد برخوردار شوند.

وی ادامه داد: ۹۶ هزار و ۱۳۲ هزار پرونده که شامل حدود چهار هزار میلیارد ریال از معوقات است، شامل این طرح بخشودگی می‌شود.

رنحبریان با بیان اینکه بانک مسکن ۲۷.۲۸ درصد تسهیلات پرداخت شده توسط بانک‌های استان را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: کل تسهیلات پرداختی بانک‌های استان ۲۹۱ هزار و ۸۰۷ میلیارد ریال بوده که ۷۹ میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال آن توسط بانک مسکن پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی از افتتاح ۲۰ هزار و ۲۸۲ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن طی سال جاری خبر داد و افزود: مجموع مبلغ این حساب‌ها، رقمی بالغ بر ۳۰۹۴میلیارد ریال است.

وی در خصوص تسهیلات اعطایی از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم (زوجین) در سال جاری، گفت: ۱۸۴۹ فقره تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن -که رقمی بالغ بر ۱۷۲۸ میلیارد ریال است- اعطا شده است.

وی اضافه کرد: همچنین از محل صندوق پس انداز مسکن جوانان در سال جاری به تعداد ۱۵۴۰ فقره با مبلغی بالغ بر ۳۷۱ میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده است.

رنجبریان خاطرنشان کرد: تسهیلات اعطایی از محل مسکن مهر به تعداد ۹۱ هزار و ۲۴۰ فقره با مبلغ ۲۱ هزار و ۷۹ میلیارد ریال است و تسهیلات اعطایی قرص الحسنه ازدواج ۱۸ هزار و ۲۵۹ فقره با مبلغی بالغ بر ۹۹۷ میلیارد ریال است.

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی در رابطه با تسهیلات اعطایی مشاغل خانگی نیز خاطرنشان کرد: تسهیلات اعطایی مشاغل خانگی در سال ۹۶ و ۹۷ به تعداد ۱۱۰۱ فقره با مبلغی بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال بوده و تسهیلات حوادث غیرمترقبه با مبلغی بالغ بر ۴۰۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعطای تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده، گفت: امسال بانک مسکن در سطح کشور برای نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تسهیلات اعطا خواهد کرد.

رنجبریان از اعطای تسهیلات به ۶۰ هزار واحد در زلزله ارسباران خبر داد و گفت: حدود ۴۰۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی خانه‌های آسیب دیده از زلزله ارسباران پرداخت شده که ۹۵ درصد این پرونده‌ها معوقات بانکی دارند.

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی در پایان با پرداخت تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده، اظهار کرد: پیش از این تسهیلات بازسازی بافت فرسوده با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شد که بر اساس تصمیم جدید دولت، این تسهیلات با سود ۹ درصد پرداخت خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها