رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 4 خبر
  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February

صریر: مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه گفت: ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار یورو برای خرید دستگاه سیمولاتور( دستگاه شبیه ساز) قطار شهری این شهر هزینه شد.

به گزارش صریر از تبریز، «مصطفی مولوی» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۱۲ میلیارد ریال نیز برای ساخت ساختمان های مرکز آموزشی و بهره برداری قطار شهری تبریز هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه ادامه داد: این ساختمان ها و دستگاه سیمولاتور همزمان با سالگرد قیام تاریخی ۲۹ بهمن مردم تبریز و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت ساختمان مرکز آموزش قطار شهری ۶۷ میلیارد ریال و برای ساختمان شرکت بهره‌ برداری نیز ۱۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

مولوی ادامه داد: ساختمان سیمولاتور در زمینی به وسعت بیش از ۹۳۰ مترمربع و ساختمان بهره برداری در بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع با سازه فولادی ساخته شده است.

وی گفت: مراسم افتتاح ساختمان های مذکور روز چهارشنبه ۲۴ بهمن در پایانه‌ لاله خط یک واقع در لاله، شهرک نور برگزار می‌ شود.

گفتنی است، سیمولاتور یا سامانه شبیه ساز به منظور آموزش و رفع نیاز‌های مهارتی راهبران قطار در شبکه ریلی استفاده می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها