رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 25 March

شورای سیاست‌گذاری چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی با هدف بررسی روند پذیرش آثار و برنامه‌ریزی برای انتخاب و داوری صاحبان آثار برگزیده تشکیل شد.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از روابط عمومی جشنواره مطبوعات، شورای سیاست‌گذاری چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان با هدف بررسی روند پذیرش آثار و برنامه‌ریزی برای انتخاب و داوری صاحبان آثار برگزیده روز گذشته ۲۸ بهمن‌ماه تشکیل جلسه داد.

وحید حسین‌زاده، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در این جلسه با بیان این‌که روند برگزاری جشنواره به‌صورت مطلوب از سوی خانه مطبوعات و رسانه‌های استان در حال پیگیری و اجراست، اظهار کرد: امیدواریم با ادامه روند فعلی شاهد برگزاری جشنواره با سطح کیفی بالا باشیم.

وی با اشاره به این‌که برگزاری جشنواره مطبوعات استان و ایجاد فضای رقابتی میان فعالان رسانه‌ای یکی از عوامل ارتقای سطح کیفی مطبوعات و رسانه‌های استان است، افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب برنامه‌های جنبی جشنواره؛ یکی از ابتکارات ارزشمند خاننه مطبوعات استان در این دوره است.

محمد عزیزی‌راد، دبیر علمی جشنواره نیز در این نشست به ارائه گزارشی از شیوه فعالیت هیئت انتخاب و داوری جشنواره پرداخت و اظهار کرد: خوشبختانه شاهد استقبال فعالان رسانه‌ای استان از جشنواره هستیم.

وی با بیان این‌که مهلت ارسال آثار در صورت درخواست فعالان رسانه‌ای و بنا به اقتضای شرایط قابل تمدید است، بیان کرد: مطابق فراخوان منتشر شده ٣٠ بهمن آخرین مهلت ارسال آثار از طریق سایت azarsh.pressfestival.ir اعلام شده که در صورت نیاز قابل تمدید است.

عزیزی‌راد با اشاره به سطح کیفی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره گفت: آثار واصله در بخش‌های گزارش، یادداشت و مقاله نسبت به دوره گذشته جشنواره از سطح مطلوبی برخوردار هستند که نویدبخش رقابتی تنگاتنگ میان فعالان خبری استان در این رویداد فرهنگی رسانه‌ای است.

مرتضی شفیعی، دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به فعالیت کمیته‌های مختلف فعال در ستاد اجرایی جشنواره اظهار کرد: بحث مربوط به تجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان رسانه‌ای استان باید بر اساس تعریف شاخص‌ها و معیارهای مقبول و معقول صورت گیرد.

وی با اشاره به این‌که در زمینه تجلیل از پیشکسوتان رسانه‌ای در جشنواره؛ نیازمند توجه به دیگر صنوف وابسته به مطبوعات نیز هستیم، افزود: تجلیل از فعالان رسانه‌ای که در طول سال در سطح ملی و بین‌المللی صاحب عنوان برگزیده شده‌اند، در اولویت بوده و در دیگر عرصه‌ها شاخص‌های ارائه شده باید به تصویب شورای سیاستگذاری جشنواره برسد.

شفیعی با بیان این‌که مرحله بررسی و داوری بلافاصله پس از اتمام مهلت پذیرش آثار آغاز خواهد شد، افزود: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری قرار است‌ اختتامیه جشنواره ١١ اردیبهشت‌ماه سال آینده در آستانه روز جهانی مطبوعات در تبریز برگزار شود.

یادآور می‌شود، در ادامه نشست شورای سیاست‌گذاری چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی هر یک از اعضای حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این گره نیاز به دندان ندارد

به گزارش صریر، اگر چرخی در پیچ و خم دادگاه ها بزنید موارد زیاد و عجیب و غریبی می بینید.مشکلاتی که باز کردن گره آن با دندان نیست! وقتی پای درد و دل برخی از افرادی که برای موارد مختلف می خواهند دادخواهی کنند می نشینید تعجبتان چند برابر می شود. طلاق، طرح شکایت به خاطر خیانت، جعل امضای چک، ضرب و شتم و اینگونه مباحث دلایل اتهام های مختلف پرونده های دادگاه هاست. اما می خواهیم چند قدم عقب تر بیاییم و با هم چند گزاره بسیار ساده را مرور کنیم. خیلی از اتفاقاتی که در دادگاه ها می خواهد با دندان باز شود اصلا می تواند به گره نرسد تا بخواهد باز شود! حرفم سر تمامی پرونده های دادگاه نیست که واقعا برخی از آن ها راه حلی جز، دادگاه و قوه قهریه آن ندارد اما بسیاری از مشکلات دادگاه که پیش می آید می تواند اتفاق نیفتد. چند نمونه آن را به صورت عینی با هم مرور می کنیم. پرونده اول: اتهام به دلیل جعل امضای چک برای طرح شکایت آمده بود دادگاه که همسرم از امضای من سوءاستفاده کرده و جعل امضا نموده و در بازار خرج کرده است. دادگاه هم طبق مراحل قانونی بررسی کرد و رای دادگاه صادر شد. اما جالب اینجاست که در خلال رسیدگی به این پرونده این زن و شوهر از هم جدا شدند! بسیار برایم دردناک بود وقتی خلاصه وضعیت پرونده شان را خواندم. شکایت به دلیل جعل امضای زن، توسط شوهرش و استفاده از برگه چک ها در بازار، جالب اینجاست که اکثر چک ها پاس هم شده بود اما چرا این اختلاف به دادگاه کشید! من نه کارشناس حقوقی هستم و نه قاضی اما می خواهم از منظر فرهنگی اجتماعی وضعیت را برایتان شرح دهم. سه نکته در پرونده این زن و شوهر برایم تاسف انگیز بود. اول اینکه این زوج، اختلاف داشتند، دوم اینکه یکی از زوجین قبلا ازدواج کرده بود و این وصلت جدید باعث بروز ناراحتی هایی شده بود، سوم اینکه بحث مشاوره هم پاسخ نداد و این دو در خلال پرونده از هم جدا شدند. اول اینکه چرا در زمان انتخاب همسر دقت کافی و توصیه اسلام را کمتر و یا ناقص رعایت می کنیم؟ چقدر تاکید بر شناخت طرفین و صد البته وجود گزاره های اسلام برای انتخاب توصیه شده است؟‌ حال به مرحله دوم می رسیم، در زندگی مشترک چه توصیه هایی مبنی روش صحیح همسرداری از سوی اهل بیت علیهم السلام به ما رسیده است؟‌ چرا اتاق خواب، بیشتر به اتاق جنگ شبیه است تا محل آرامش؟ چرا برخی همسران طلاق عاطفی دارند و به صورت صرفا نباتی با هم زندگی می کنند؟‌ آیا نمی شود در کنار هم مشکلات را حل کنند؟ ازدواج دوم درست است که دارای حساسیت های خاص خودش است اما می توان با تدبیر هم در انتخاب و هم در زندگی آن را سامان داد. اصلا حرفم سر این است که اگر در خانواده این زوج، هم صحیح انتخاب می کردند و ...

آخرین خبرها